Освітня програма ЗДО№3

СХВАЛЕНО: ЗАТВЕРДЖЕНО:

Протокол педагогічної ради Завідувач ЗДО №3 «Сонечко»

від 27.08.2021р. №1 ____________ Н.О. Йолкіна

введено в дію наказом

від 01.09.2021р. №

ОСВІТНЯ ПРОГРАМА

ДОШКІЛЬНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ №3 «СОНЕЧКО» ЯСЛА-САДКА ЗАГАЛЬНОГО РОЗВИТКУ ВІДДІЛУ ОСВІТИ ДОБРОПІЛЬСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

на 2021-2022 навчальний рік

ЗМІСТ

ВСТУП..............................................................................................3

РОЗДІЛ І Особливості організації освітнього процесу...............................8

РОЗДІЛ ІІ Пріоритетні завдання на навчальний рік, інноваційна, експериментальна діяльність...........................................................................................14

РОЗДІЛ ІІІ Програмно-методичне забезпечення освітньої діяльності...........................................................................................15

РОЗДІЛ ІVІнструменти забезпечення якості освіти.................................................................................................16

РОЗДІЛ VІнструменти проведення моніторингу освітнього процесу...............................................................................................18

РОЗДІЛ VI Основні показники реалізації освітньої діяльності............................................................................................20

ВСТУП

Загальні положення освітньої програми ЗДО №3 «Сонечко»

Освітня програма закладу дошкільної освіти визначає зміст і організацію освітньої діяльності на рівні дошкільної освіти, забезпечує розвиток особистості дітей у віці від 2 до 7 років в різних видах діяльності з урахуванням їх вікових, індивідуальних, психологічних і фізіологічних особливостей.

Заклад дошкільної освіти №3 «Сонечко» у своїй діяльності керується Конституцією України, Законом України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», іншими законодавчими актами, актами Президента України, Кабінету міністрів, наказами МОН України, інших центральних органів виконавчої влади, рішеннями місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, Положенням про дошкільний навчальний заклад та власним Статутом.

Освітня програма діяльності дошкільного закладу №3 «Сонечко» на 2021-2022 навчальний рік зорієнтована на цінності та інтереси дитини з урахуванням вікових можливостей, збереження дитячої субкультури, взаємозв'язок усіх сторін її життя та створення умов для соціально-емоційного благополуччя й адаптації кожної дитини в соціумі дорослих та однолітків шляхом засвоєння культурно-комунікативних засобів спілкування.

Освітня програма окреслює підходи до планування й організації закладом освіти єдиного комплексу освітніх компонентів для досягнення вихованцями обов'язкових результатів навчання(набуття компетентностей), визначених Базовим компонентом дошкільної освіти.

В освітній програмі ЗДО №3 «Сонечко» структуризовано інваріантну та варіативну складову. Освітня програма відповідає принципу розвивальної освіти, метою якої є розвиток дитини, поєднує принципи наукової обґрунтованості і практичного застосування; відповідає критеріям повноти, необхідності і достатності; забезпечує єдність навчальних, виховних цілей і завдань освітнього процесу дітей дошкільного віку. Будується з урахуванням принципу інтеграції освітніх галузей, у відповідності з віковими можливостями та особливостями дітей, забезпечує індивідуалізацію дошкільної освіти (у тому числі обдарованих дітей); передбачає залучення дітей до соціокультурних норм, сімейних, суспільних, державних традицій.

Освітня програма визначає:

  • Загальний обсяг навантаження та очікувані результати навчання(набуті компетентності).
  • Перелік, зміст, тривалість і взаємозв'язок освітніх ліній, логічну послідовність їх реалізації.
  • Форми організації освітнього процесу.
  • Систему внутрішнього забезпечення якості освіти.

Мета освітньої програми - реалізація комплексу розвивальних, виховних, навчальних функцій та змістовних напрямів організації життєдіяльності в межах вікової компетентності дітей від 2 до 6(7) років із поступовим ускладненням змістовної наповнюваності на кожному віковому етапі.

Структура програми - визначення освітніх ліній відповідно до Базового компонента дошкільної освіти,визначення загального обсягу навантаження на кожний вік дитини: ранній вік(третій рік життя), молодший дошкільний вік(четвертий рік життя), середній дошкільний вік(п'ятий рік життя), старший дошкільний вік(шостий рік життя). Кожна освітня лінія програми завершується показниками компетентності.

Завдання програми - сформованість мінімально достатнього та необхідного рівня освітніх компетенцій дитини перших 6(7) років життя, що забезпечує її повноцінний психофізичний та особистісний розвиток і психологічну готовність до навчання у школі. Визначені БКДО вимоги до обсягу необхідної інформації, життєво важливих умінь і навичок, системи ціннісних ставлень до світу та самої себе відображені у програмі є обов'язковими для виконання всіма учасниками освітнього процесу.

Головною метою дошкільного закладу є задоволення потреб громадян у догляді, оздоровленні та навчанні дітей дошкільного віку, у забезпеченні умов для здобуття дошкільної освіти.

Головними завданнями дошкільного закладу є:

  • Збереження та зміцнення фізичного, психічного і духовного здоров'я дитини.
  • Виховання любові до України, шанобливого ставлення до родини та рідної мови, національних цінностей українського народу, а також цінностей інших націй і народів, свідомого ставлення до себе, оточення та довкілля.
  • Формування компетентної особистості дитини, розвиток її творчих здібностей, набуття нею соціального досвіду.
  • Виконання вимог Базового компонента дошкільної освіти, забезпечення соціальної адаптації.
  • Здійснення соціально-педагогічного патронату сім'ї з метою підготовки дітей до шкільного життя.

Зміст дошкільної освіти визначається Базовим компонентом дошкільної освіти, який передбачає:

  • Набуття різних видів компетенцій дітей дошкільного віку.
  • Формування особистісної культури дитини її активної життєдіяльності.
  • Виховання елементів природо доцільного світогляду, розвиток позитивного емоційно-ціннісного ставлення до довкілля.
  • Утвердження ціннісного ставлення до практичної та духовної діяльності людини.
  • Засвоєння дитиною культури мовлення та спілкування, розвиток потреби в реалізації власних творчих здібностей.

Заклад дошкільної освіти №3 «Сонечко» самостійно приймає рішення, передбачені чинним законодавством, Положенням, Статутом і здійснює діяльність у межах своєї компетентності:

  • Матеріально-технічне забезпечення, освітнього процесу, обладнання приміщень у відповідності з державними та місцевими програмами і вимогами у межах виділених асигнувань.
  • Підбір та розстановку педагогічних кадрів, технічного персоналу.
  • Внесення пропозицій до формування штатного розпису та кошторису.
  • Визначення ставок заробітної плати згідно тарифікацією.
  • Встановлення надбавок доплат у межах виділеного фонду оплати праці.

Заклад дошкільної освіти несе відповідальність перед собою, суспільством, державою за:

  • Реалізацією головних завдань, визначених Законом України «Про освіту», «Про дошкільну освіту» та Положенням про дошкільний навчальний заклад.
  • Забезпечення рівня дошкільного виховання в обсязі державних вимог.
  • Дотримання фінансової дисципліни.
  • Забезпечення рівня дошкільної освіти відповідно до вимог Базового компоненту дошкільної освіти.

Порядок ведення діловодства у ЗДО №3 «Сонечко» визначається законодавством, нормативно-правовими актами міністерства освіти і наук України та інших центральних органів виконавчої влади, якому підпорядкований дошкільний заклад.

Досягнення цілей освітньої програми:

Створення сприятливих умов для повноцінного проживання дитиною дошкільного дитинства.

Збереження та зміцнення здоров'я дітей шляхом використання інноваційних здоров'язбережувальних технологій.

Турбота про здоров'я, емоційне благополуччя та своєчасний всебічний розвиток кожної дитини.

Забезпечення безпеки життєдіяльності дошкільників.

Оптимізація змісту освітнього процесу у роботі з дітьми раннього віку на засадах партнерства та інноваційності.

Удосконалення роботи щодо формування комуникативно-мовленнєвої та математичної компетенції дітей дошкільного віку шляхом упровадження інноваційних методик та технологій.

Формування екологічної свідомості дітей, навичок практичного життя, готовності до взаємодії з навколишнім світом.

Створення в групах атмосфери гуманного та доброзичливого ставлення до всіх виконавців, що дозволяє виховувати їх товариськими, добрими. Допитливими, ініціативними, прагнути до самостійності і творчості.

Максимальне використання різноманітних видів дитячої діяльності, їх інтеграція в цілях підвищення ефективності освітнього процесу.

Творча організація (креативність) освітнього процесу.

Варіативність використання навчального матеріалу дозволяє розвивати творчість у відповідності з інтересами і схильностями кожної дитини.

Шанобливе ставлення до результатів дитячої творчості.

Єдність підходів до виховання дітей в умовах закладу дошкільної освіти та сім'ї.

Забезпечення наступності у провадженні особистісно орієнтованої моделі освіти в дошкільній та початковій ланках освіти.

Організація психолого-педагогічної підтримки вихованців у відповідності з їх віковими та індивідуальними особливостями і схильностями, розвиток здібностей і творчого потенціалу кожної дитини як суб'єкт відносин з самим собою, іншими дітьми, дорослими та світом.

Забезпечення психолого-педагогічної підтримки сім'ї та підвищення компетентності батьків у питаннях розвитку та освіти, охорони і зміцнення здоров'я дітей.

Психопрофілактика наслідків стресових станів, умов роботи та життєдіяльності в режимі обмеженого пересування.

Психолого-педагогічне просвітництво батьків з питань розвитку та освіти, охорони і зміцнення здоров'я дітей.

Виховання у дошкільників таких якостей, як: патріотизм, активна життєва позиція, творчий підхід у вирішенні різних життєвих ситуацій; повага до традиційних цінностей.

Підготовка до життя в сучасному суспільстві, до навчання в школі.

Корекційно-розвивальна робота з дітьми, які мають порушення мовлення.

Підвищення професійної майстерності педагогів дошкільної освіти.

Освітня програма ЗДО №3 «Сонечко»:

Забезпечує єдність виховних, розвивальних і навчальних цілей і завдань процесу освіти дітей дошкільного віку, в ході реалізації яких формуються такі якості, які є ключовими в розвитку дошкільника.

Відповідає критеріям повноти, необхідності та достатності(дозволяючи вирішувати поставлені цілі та завдання при використанні розумного «мінімуму» матеріалу).

Будується з урахуванням принципу інтеграції освітніх галузей, у відповідності з віковими можливостями та особливостями дітей, специфікою і можливостями освітніх галузей.

Ґрунтується на комплексно-тематичному принципі побудови освітнього процесу.

Передбачає вирішення програмових освітніх завдань у спільній діяльності дорослого і дітей і самостійної діяльності дошкільників не тільки в рамках безпосередньо освітньої діяльності, але і при проведенні режимних моментів у відповідності зі специфікою дошкільної освіти.

Передбачає побудову освітнього процесу відповідно до вікових особливостей дітей. Основною формою роботи з дошкільниками і провідним видом їх діяльності є гра.

Будується з урахуванням дотримання наступності між усіма віковими дошкільними групами і між дошкільними групами і початковою школою.

Забезпечує індивідуалізацію дошкільної освіти(у тому числі обдарованих дітей і дітей з обмеженими можливостями).

Будується на партнерстві з сім'єю.

Передбачає залучення дітей до соціокультурних норм, традицій сім'ї, суспільства і держави.

Очікувані результати реалізації освітньої програми

Прогнозований результат освітньої програми для здобувачів освіти та батьків:

  • Кожному вихованцю будуть створені умови для повноцінного особистісного росту.
  • Міцний стан здоров'я дітей буде сприяти підвищенню якості їх освіти.
  • Забезпечення індивідуального педагогічного та психологічного супроводу для кожної дитини.
  • Кожна сім'я отримає консультативну допомогу у вихованні і розвитку дітей, право участі в житті закладу, можливість вибору додаткових освітніх послуг.
  • Якість сформованості ключових компетенцій буде сприяти успішному навчанню дитини в школі.
  • Система додаткової освіти доступна і якісна.

Прогнозований результат освітньої програми для педагогів:

  • Кожному педагогу буде надана можливість для підвищення професійної майстерності.
  • Кваліфікація педагогів дозволить забезпечити сформованість ключових компетенцій дошкільника.
  • Буде подальший розвиток умов для успішного освоєння педагогічних технологій.
  • Підтримка інноваційної діяльності.

Виконання освітньої програми дасть змогу:

Удосконалити організацію освітнього процесу в закладі з метою забезпечення ефективної реалізації завдань державного стандарту.

Забезпечити формування у дітей дошкільного віку мотивації до навчальної діяльності та саморозвитку.

Створити умови для якісного соціально-емоційного розвитку дитини старшого дошкільного віку як запоруки успішної самореалізації на наступному етапі життя в початковій ланці школи.

Забезпечити компетентнісний підхід до освітнього процесу.

Розширити спектр додаткових освітніх послуг.

Забезпечити збереження психічного здоров'я дітей раннього та дошкільного віку.

Задовольнити освітньо-культурні потреби здобувачів освіти.

Удосконалити систему підвищення професійної майстерності педагогів, надаючи пріоритет самоосвіті.

Упровадження в освітню практику сучасних інформаційних і комунікаційних технологій.

Упровадження ефективних технологій співпраці з батьками в практиці психолого-педагогічного партнерства.

Використання сучасних освітніх технологій у роботі з дітьми.

РОЗДІЛ І

Особливості організації освітнього процесу

Освітня діяльність у закладі дошкільної освіти у 2021-2022 навчальному році буде організована відповідно до:

  • Закону України «Про освіту».
  • Закону України «Про дошкільну освіту».
  • Базового компоненту дошкільної освіти.
  • Положення про дошкільний навчальний заклад (затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 № 305).
  • Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді (затверджено наказом МОН України від 16.06.2015 № 641 у редакції наказу Міністерстваосвіти і науки України від 29.07.2019 № 1038).
  • Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів (затверджено Наказом Міністерства охорони здоров'я України від 24.03.2016 № 234).
  • Гранично допустимого навантаження на дитину у дошкільних навчальних закладах різних типів та форм власності (затверджено Наказом МОН України від 20.04.2015 № 446).
  • Листа МОН № 1/9-411 від 30.07.2020 року Щодо організації діяльності закладів дошкільної освіти у 2020/2021 навчальному році.
  • Листа МОН №1/9-394 від 22.07.2020 року Про переліки навчальної літератури, рекомендованої Міністерством освіти і науки України для використання у закладах освіти у2020/2021 навчальному році.
  • Листа МОН № 1/9-765 від 12.12.19 року Щодо організації медико-педагогічного контролю на заняттях з фізкультури в закладах дошкільної освіти.
  • Листа МОН № 1/9-766 від 12.12.19 року Щодо комунікації з дітьми дошкільного віку з родин учасників ООС/АТО, внутрішньо переміщених осіб та організації взаємодії з їхніми батьками.
  • Листа МОН № 1/11-1491 від 14.02.19 року Щодо організації роботи та дотримання вимог з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності у закладах дошкільної освіти.
  • Листа МОН №1/9-454 від02.09.2016 року Щодо організації роботи з музичного виховання дітей у дошкільних навчальних закладах.
  • Листа МОН №1/9-249 від 19.04.2018року Щодо забезпечення наступності дошкільної та початкової освіти.
  • Листа МОН №1/9-456 від02.09.2016року Організація фізкультурно-оздоровчої роботи в дошкільних навчальних закладах.
  • Лист МОН №1/9-546 від 11.10.2017 року Щодо організації взаємодії закладів дошкільної освіти з батьками вихованців.
  • Постанови Головного державного санітарного лікаря України № 55 від 22.09.2020 року Про протиепідемічні заходи у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19).
  • Методичних рекомендацій з організації освітнього процесу, протиепідемічних заходів в закладах освіти Донецької області в умовах адаптивного карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19).
  • Статуту закладу.

Тривалість навчального року

Навчальний рік в дошкільному закладі починається з 1 вересня і закінчується 31 травня наступного року, літній оздоровчий період - з 1 червня по 31 серпня.

Режим роботи закладу

В дошкільному закладі встановлено 5-ти денний робочий тиждень. Заклад працює з 8.00 до 16.30. Режим роботи чергових груп - 7.00-17.30.

Загальні відомості про заклад дошкільної освіти

Повна назва закладу дошкільної освіти (за Статутом)

Дошкільний навчальний заклад №3 «Сонечко» ясла-садок загального розвитку відділу освіти Добропільської міської ради

Ідентифікаційний код закладу

36636949

Юридична адреса закладу

85000, Донецька обл., м. Добропілля, вул. Черняхівського,буд.1

Номер телефону

+3806277-2-62-68

Електронна адреса

sonehko3goroo@gmail.com

Адреса сайту

3sonehko3.webnode.com.ua

Пріоритетний напрям роботи закладу

Екологічне виховання дошкільників за спадщиною В.О. Сухомлинського

Мова навчання та виховання

Українська

Керівник закладу дошкільної освіти

Йолкіна Наталя Олександрівна

Дата створення закладу

1963

Проектна потужність

82

Мережа груп

В закладі працює 5 груп:

  • Група раннього віку «Бджілка»
  • Група молодшого дошкільного віку «Метелики»
  • Група середнього дошкільного віку «Веселка»
  • Група старшого дошкільного віку «Ромашка»
  • Група старшого дошкільного віку з порушенням мовлення(логопедична) «Дзвоники»

Форми організації освітнього процесу

Основними формами організованої навчально-пізнавальної діяльності в закладі дошкільної освіти є:

Організована ігрова діяльність - дидактичні, сюжетно-рольові, режисерські, рухливі, конструкторсько-будівельні, розвивальні, народні, театралізовані ігри, ігри-драматизації.

Організована навчально-пізнавальна діяльність - спостереження, віртуальні подорожі, екскурсії у природу й соціум, квести, пізнавально-розвивальні бесіди, елементарні досліди й дитяче експериментування у повсякденному житті, індивідуальна робота.

Організована трудова діяльність - індивідуальні і групові доручення, чергування, колективна праця, господарсько-побутова праця, самообслуговування, праця в природі, художня праця.

Організована художньо-продуктивна діяльність - образотворча, музична, літературна, театралізована, розваги, свята, індивідуальна робота.

Організована комуникативно-мовленнєва діяльність - спеціальні мовленнєві заняття, бесіди, розмови, створення і розв'язання певних освітніх ситуацій, спілкування, індивідуальна робота.

Організована рухова діяльність - заняття з фізичної культури, музики, різні форми організації дитячої праці, рухливі ігри, фізкультурні свята, розваги, ранкова, пальчикова гімнастика і гімнастика пробудження після денного сну, фізкультурні хвилинки, динамічні паузи.

Набуття різних видів компетенцій дитиною дошкільного віку відбувається в різних видах діяльності і вимагає практичного засвоєння дитиною системи елементарних(доступних) знань про себе та довкілля, моральних цінностей, уміння доречно застосовувати набуту інформацію. Організоване навчання проводиться у формі занять, починаючи з 3-го року життя.

Види і типи занять

В освітньому процесі використовуються різні типи і види занять, а також міні-заняття упродовж дня.

Типи занять:

ü фронтальні заняття(вся група);

ü групові заняття(до 15 дітей);

ü індивідуально-групові заняття(до 8 дітей);

ü індивідуальні заняття(1-4 дітей).

Види занять:

ü комплексні заняття;

ü інтегровані заняття;

ü тематичне заняття;

ü комбіноване заняття;

ü домінантне заняття;

ü сюжетно-динамічні заняття.

Тривалість фронтальних занять становить:

  • у групі раннього віку(3-й рік життя) - до 10 хвилин;
  • у групі молодшого віку(4-й життя) - до 15 хвилин;
  • у групі середнього віку(5-й рік життя) - до 20 хвилин;
  • у групі старшого віку(6-й рік життя) - до 25 хвилин.

Тривалість перерв між заняттями становить не менше 10 хвилин. Безперервна освітня діяльність у групах відповідно до орієнтовного тижневого розподілу організованої освітньої діяльності організовується як в першу так і в другу половину дня. Освітній процес здійснюється диференцовано з урахуванням вікових та індивідуальних особливостей дітей.

Організація освітнього процесу у спеціалізованій групі для дітей з порушенням мовлення має свою специфіку.

Учителем-логопедом і вихователями логопедичної групи проводяться ігри-заняття з формування мовленнєвої діяльності, які мають єдину корекційно-розвивальну спрямованість.

Учитель-логопед проводить:

фронтальні ігри-заняття - з усіма дошкільниками групи упродовж 25хв;

під групові ігри-заняття - з 4-6 особами(залежно від логопедичного висновку та наповнюваності групи) упродовж 25хв;

індивідуальні ігри-заняття - з однією дитиною - 10-15хв.

Організоване навчання у формі фізкультурних занять слід проводити з дворічного віку. Тривалість занять для дітей у віці від 2 до 3 років - 15хв; від 3 до 4 років - 20-25хв; від 5 до 6(7) років - 25-30хв. Фізкультурні заняття для дітей дошкільного віку проводять не менше трьох разів на тиждень. Форма та місце проведення занять визначаються педагогом залежно від поставленої мети, сезону, погодних умов та інших факторів. У дні, коли не має занять з фізкультури, проводять фізкультурні комплекси під час денної прогулянки.

Оптимальний щоденний обсяг рухової активності дітей раннього віку складає не менше 3 годин; для дітей віком 3-4 роки - 4 години; 5-6 років - 5 годин з урахуванням стану здоров'я та психофізіологічних особливостей дітей.

Розподіл занять на тиждень в організованих видах діяльності укладається за змістовними освітніми лініями відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України 20.04.2015р. №446 «Про затвердження гранично допустимого навантаження на дитину у дошкільних навчальних закладах різних типів та форми власності». Кількість занять інваріантної складової повністю відповідає вимогам наказу. Реалізація програми передбачає врахування принципу інтеграції освітніх ліній у відповідності з віковими можливостями і особливостями вихованців.

Розподіл занять на тиждень на дитину на 2021-2022 навчальний рік

Види діяльності за освітніми лініями

Кількість занять на тиждень за віковими групами

І молодша

ІІ молодша

середня

старша

Ознайомлення із соціумом

1

2

2

2

Ознайомлення з природним довкіллям

1

1

1

2

Художньо-продуктивна діяльність(музична, образотворча, театральна)

4

4

5

5

Сенсорний розвиток

2

0

0

0

Логіко-математичний розвиток

0

1

1

2

Розвиток мовлення і культура мовленнєвого спілкування

2

3

3

3

Здоров'я та фізичний розвиток

2

3

3

3

Загальна кількість занять на тиждень

10

11

12

15

Максимальна кількість занять на тиждень

10

11

12

20

Максимально допустиме навчальне навантаження на тиждень на дитину(в астрономічних годин)

1.4

2.7

4.0

8.3

Розподіл занять на тиждень на дитину в логопедичній групі на 2021-2022 навчальний рік

Види діяльності за освітніми лініями

Кількість занять на тиждень

Ознайомлення із соціумом

3

Ознайомлення з природним довкіллям

2

Художньо-продуктивна діяльність(музична, образотворча, театралізована)

5

Логіко-математичний розвиток

2

Розвиток мовлення і культура мовленнєвого спілкування

3

Здоров'я та фізичний розвиток

3

Загальна кількість занять на тиждень

15

Максимальна кількість занять на тиждень

18

Максимально допустиме навчальне навантаження на тиждень на дитину

7,2

Корекція порушень мовленнєвого розвитку, формування здатності здійснювати комунікацію в різних сферах спілкування

Завдання корекції порушень мовленнєвого розвитку, формування здатності здійснювати комунікацію в різних сферах спілкування інтегрується в усі види діяльності дітей протягом дня

РОЗДІЛ ІІ

Пріоритетні завдання на навчальний рік, інноваційна, експериментальна діяльність

Завдання роботи закладу на 2021-2022 навчальний рік

  • Спрямувати роботу педагогічного колективу на детальніше вивчення основних концептуальних положень STREAM - освіти дошкільників як нового інтеграційного підходу до розвитку, виховання й навчання дітей дошкільного віку.
  • Формувати здоров'язбережувальну компетентність дошкільників шляхом інтеграції валеологічних знань та основ безпеки життєдіяльності, створити безпечні, психологічно комфортні умови для проведення освітнього процесу з чітким дотриманням рекомендацій МОЗ під час карантину.
  • Формувати інноваційну готовність педагогів до активного впровадження інтегрованого та ігрового підходу у фізичне виховання.

Використання інноваційних педагогічних технологій

у дошкільному навчальному закладі на 2021-2022 н. р.

Назва та суть ІТ , автор розробок

Колектив або особа, яка апробує або адаптує певну

Прогнозовані результати

Моніторинг результатів

1

Розвиток математичних здібностей за допомогою паличок Кюїзенера та блоків Дьєнеша, (впроваджується 4-й рік)

Вихователі середньої групи «Веселка»

Дідковська Г.І.,

Чорна Г.С.

Активізація дітей на заняттях з математики, розвиток логіко-мтематичних здібностей дошкільників.

Продовження системи роботи з розвитку логіко-математичних здібностей дітей.

2

Кінезеологія (впроваджується 2- рік)

Вихователь логопедичної групи «Дзвоники»

Латиніна О.О.

Кінезіологічна корекція може слугувати засобом профілактики і попереження порушень усного мовлення, читання та письма, укріплення психічного здоров'я дитини.

Кінезіологічні вправи сприяють:

-покращенню почерку,

-дозволяють покращити увагу, пам'ять, просторові уявлення,

-підвищують працездатність, знижують втомлюваність,

-активізують пізнавальні процеси і підвищують здатність до довільного контролю.

3

Фізкультурно-оздоровчі технології:

-навчання в русі;

-кінезіологія;

-загартування;

-пісочна терапія;

-ароматерапія;

-самомасаж;

Вихователі всіх вікових груп

Збереження і зміцнення здоров'я, формування здорового способу життя дошкільнят, активної життєвої позиції щодо власного життя та власної безпеки.

Впровадження вказаних технологій сприяє формуванню у маленьких українців свідомого ставлення до власного здоров'я, забезпечує реалізацію діяльнісного компонента фізичної освіти, її розвивальної функції.

4

Використання інформаційно-комуникативних технологій елементів мульттерапіяї.

Вихователі всіх вікових груп

У практиці роботи з дошкільниками мульттерапія виконує такі функції: розважальну, комунікативну, самореалізації в житті після перегляду, ігротерапевтичну, діагностичну, функцію корекції, функцію соціалізації.

Використання ІКТ сприяє досягненню високих позитивних результатів у навчальному, розвивальному та виховному аспектах.

РОЗДІЛ ІІІ

Програмно-методичне забезпечення освітньої діяльності

Програмно-методичне забезпечення освітнього процесу в ЗДО №3 «Сонечко» здійснюється відповідно до вимог Листа МОН України «Про перелік навчальної літератури, рекомендованої Міністерством освіти і науки України для використання у закладах освіти у 2021-2022 навчальному році».

В освітньому процесі закладу зміст інваріантної та варіативної складової Базового компоненту дошкільної освіти забезпечується через реалізацію:

Комплексних програм:

  • Програма виховання і навчання дітей від 2 до 7 років «Дитина».
  • Програма розвитку дітей середнього дошкільного віку «Впевнений старт».
  • «Корекційне навчання з розвитку мовлення дітей старшого дошкільного віку із загальним недорозвитком мовлення. (авт. Трофименко Л.І.).

Парціальних програм:

  • «Використання інновацій у формуванні природно-екологічної компетентності дітей дошкільного віку» (авт. Лисенко Н.В.).
  • «Музичне виховання у дошкільному навчальному закладі» (І.А. Романюк).
  • «Вчимося жити разом», програма з розвитку соціальних навичок ефективної взаємодії дітей від 4 до 6-7 років (авт. Піроженко Т.О., Хартман О.Ю.).

РОЗДІЛ ІV

Інструменти забезпечення якості освіти

Якісна освіта нині є однією з обов'язкових умов успішного існування будь-якої країни. Світове співтовариство визнало, що освіта, добробут і здоров'я людини - головні чинники рівня її життя, а якість освіти є пріоритетом у розвитку громадянського суспільства.

Серед ключових показників якості освіти є:

  • Доступність освітніх послуг.
  • Кваліфіковані й мотивовані педагогічні кадри.
  • Організація освітнього процесу.
  • Моніторинг та оцінка.
  • Управління і фінансування системи освіти.

Умовою забезпечення якості освіти в дошкільному закладі є внутрішня система забезпечення якості освіти, яка базується на інтеграції організаційних, методичних, кадрових ресурсів закладу з урахуванням різноманітних факторів та умов для досягнення високої якості освітнього процесу та його результатів, що відповідають кращим зразкам і відповідним стандартам.

Обов'язкові умови для забезпечення якості дошкільної освіти в ЗДО:

  • Охоплення всіх сфер діяльності закладу.
  • Погодженість з ресурсними можливостями.
  • Зв'язок з довготривалими напрямками розвитку закладу.
  • Урахування пріоритетів в цілях та задачах діяльності закладу.
  • Планування діяльності в залежності від поточних умов, вчасне реагування на зміни, виконання протиепідемічних заходів.
  • Передбачення та запобігання можливих проблем у вирішенні поточних та майбутніх задач.

Кадрове забезпечення

У закладі дошкільної освіти проводиться відповідна робота, направлена на забезпечення перспективи та прогнозування потреб закладу у працівниках та оптимізації кадрового забезпечення.

ЗДО №3 «Сонечко» укомплектований педагогічними кадрами та обслуговуючим персоналом згідно штатного розкладу. Загальна кількість працівників складає 30 осіб, з них - 11 педагогічних працівників, 1 - медичний працівник, 18 осіб обслуговуючого персоналу.

Підвищення кваліфікації педагогічних працівників проводиться згідно договору, укладеному з Донецьким обласним інститутом післядипломної освіти «Про надання освітніх послуг з підвищення кваліфікації педагогічних працівників».

Посада

Кількість

Базова

Вища

Кваліфікаційна категорія

Всього

11

Завідувач

1

1

Спеціаліст ІІ категорії

Вихователь-методист

1

1

Спеціаліст І категорії

Вихователів

5

4

1

Спеціаліст

Вихователі

2

2

Спеціаліст ІІ категорії

Музичний керівник

1

1

Спеціаліст

Вчитель-логопед

1

1

Спеціаліст ІІ категорії

Практичний психолог

Матеріально-технічне забезпечення освітньої діяльності

Матеріально-технічне забезпечення освітньої діяльності ЗДО №3 «Сонечко» перебуває на достатньому рівні, чому сприяє систематична робота у цьому напрямі адміністрації закладу. Усі приміщення ЗДО відповідають санітарно-гігієнічним нормативам та сучасним вимогам.

Освітнє середовище закладу наповнене відповідно до «Примірного переліку ігрового та навчально-дидактичного обладнання для закладів дошкільної освіти», затвердженого наказом МОН від 19.12.2017р. № 1633. Безпечність умов у закладі створено відповідно до вимог листа МОН України від 14.02.2019р. № 1/11-1491 «Щодо організаційної роботи та дотримання вимог з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності у закладах дошкільної освіти».

Забезпечення музичної зали та групових приміщень обладнанням здійснюється відповідно до Примірного переліку ігрового та навчально-дидактичного обладнання для закладів дошкільної освіти, затвердженого наказом МОН України від 19.12.2017р. №1633.

Заклад функціонує у типовому приміщенні, де є музична зала, обладнана мультімедійною системою та групові приміщення, які підтримуються у належному санітарно-гігієнічному стані, обладнані відповідними меблями, технічними засобами навчання, роздатковим, дидактичним матеріалом. У всіх групах створені відповідні умови для проведення усіх режимних моментів відповідно до вимог. Ігрові осередки обладнані навчальним та ігровим матеріалом в достатній кількості.

Предметно-просторове середовище

Предметно-розвивальне середовище в групах можна охарактеризувати як таке, що відповідає інноваційним вимогам: створені комфортні, сприятливі умови для розвитку дитини в самостійній і спільній діяльності. Враховано розподіл дитячої активності, гендерний підхід, психофізіологічний комфорт, трансформація простору.

Оснащення освітнього простору здійснювалось відповідно до Примірного переліку ігрового та навчально-дидактичного обладнання для закладів дошкільної освіти, затвердженого наказом МОН України від 19.12.2017р. №1633.

У всіх групах дошкільного віку створені належні умови для проведення повноцінного освітнього процесу та реалізації STREAM - освіти дошкільників. Оптимально організоване предметно-ігрове середовище має розвивальний вплив, спонукає дитину до активної пізнавальної діяльності, позитивно впливає на її емоційну сферу, мобілізує процеси мислення. Предметно-ігрове середовище відповідає вікові дітей, динамічне, варіативне, різноманітне, не обмежує діяльність дітей. У всіх групах дошкільного віку діють центри ігрової діяльності з різними видами ігор, пізнавальної, практичної діяльності, трудового виховання конструювання, а також центри художньо-творчої діяльності.

Предметно-ігрове середовище організовано так, щоб кожна дитина мала можливість займатись улюбленою справою, а розміщення матеріалу дозволяє дітям об'єднуватися в підгрупи за інтересами, надає можливість для експериментів, конструювання, театралізованої діяльності. Дошкільнята мають можливість реалізувати свої знання про оточуючий світ у різноманітних іграх, які підібрані педагогами на стимулювання творчої та пізнавальної активності дітей.

Успішна організація і проведення ігрової діяльності забезпечена раціональним розташуванням предметно-розвивального середовища у групах для стимулювання пізнавальної, творчої, фізичної активності дітей.

РОЗДІЛ V

Інструменти проведення моніторингу освітнього процесу

Один з основних механізмів забезпечення підвищення якості освітніх послуг - це моніторинг освітнього процесу.

Моніторинг - це комплекс заходів зі спостереження, які забезпечують системний довготривалий контроль за станом та тенденціями розвитку кожної дитини.

Об'єкти моніторингу:

  • Якість освітнього процесу.
  • Результати навчальної діяльності.
  • Психічний та фізичний розвиток.
  • Всебічний розвиток особистості.
  • Інноваційна діяльність в ЗДО.
  • Педагогічна діяльність вихователів, їх професійно-особистісний розвиток.
  • Робота з кадрами.
  • Матеріально-технічне фінансове забезпечення.
  • Взаємодія ЗДО з родинами вихованців, громадськістю.
  • Наступність в роботі зі школою.

Мета моніторингу - виявлення ступеня відповідності результатів діяльності закладу дошкільної освіти стандартам і вимогам дошкільної освіти.

Завдання моніторингу:

  • Безперервно спостерігати за динамікою розвитку ЗДО, своєчасно виявляти зміни і ті фактори, які викликають ці зміни.
  • Здійснювати тактичне і стратегічне прогнозування розвитку найважливіших процесів у закладі.
  • Підвищувати мотивацію співробітників в галузі забезпечення якості освітніх послуг.
  • Залучати батьківську громадськість в процес поліпшення якості освіти ЗДО.

На виконання статті 22 Закону України «Про дошкільну освіту», Постанови Кабінету Міністрів від 14.12.2011р. № 1283 «Про затвердження порядку проведення моніторингу якості освіти», державних вимог до рівня розвиненості та вихованості дитини дошкільного віку, визначених Базовим компонентом дошкільної освіти, з метою моніторингу якості освітнього процесу у закладах дошкільної освіти, аналізу та визначення заходів роботи з дітьми, які мають недостатній рівень сформованості основних компетенцій у закладі проводиться моніторинг розвитку дітей відповідно до віку, вивчається стан підготовки дітей старшого дошкільного віку до навчання у школі, розробляються заходи роботи з дітьми, які мають низький рівень підготовки та проводиться відповідна робота.

З метою проведення цілеспрямованого обстеження рівня засвоєння програмового матеріалу дошкільниками відповідно до освітніх ліній БКДО вихователі ЗДО оцінюють досягнення дітей дошкільного віку за «Табелем успіху», розробленим вихователем-методистом ЗДО № 34 «Вуглик» Андруняк А.І., рекомендованого Всеукраїнським фаховим журналом «Вихователь-методист»(№9, 2010р.).

Провідним діагностичним методом, який використовують педагоги для заповнення Табелю успіху є педагогічне спостереження, бесіда, гра, які орієнтують їх на вікові особливості, індивідуальні коливання вікової норми розвитку дитини та загальні показники компетентності дитини певного дошкільного віку відповідно до програми. Обстеження вихованців проводяться протягом вересня, січня і травня за допомогою карт індивідуального розвитку дитини.

Аналіз результатів моніторингових досліджень життєвої компетентності дітей дошкільного віку за БКДО, отриманих під час вивчення, допомагає відстежувати та проводити роботу згідно індивідуальної траєкторії комплексного розвитку кожної дитини.

Педагоги забезпечені інструментарієм для здійснення моніторингу, матеріалами щодо фіксування результатів та матеріалами для проведення педагогічної діагностики. Вихователь-методист аналізує та узагальнює дані педагогічного вивчення на основі результатів моніторингу. На педагогічних радах аналізуються результати та за динамікою змін у розвитку дошкільників визначаються необхідні методики надання їм допомоги за кожною освітньою лінією БКДО, вносяться корективи в освітній процес, як індивідуально для кожної дитини, так і всієї групи в цілому.

РОЗДІЛ VI

Основні показники реалізації освітньої діяльності

Зміст освітнього процесу в закладі у 2021-2022 навчальному році спрямований на формування та розвиток компетентностей вихователів відповідно до освітніх ліній Базового компонента.

Набуття дитиною різних видів компетенцій відбувається в різних видах діяльності і вимагає практичного засвоєння дитиною системи знань про себе та довкілля, моральних цінностей, уміння доречно застосовувати набуту інформацію.

Життєво компетентний дошкільник поводиться самостійно і конструктивно в різних соціальних і життєвих ситуаціях.

Модель випускника закладу дошкільної освіти

Модель - це рівень навченості дитини, забезпечений реалізацією освітніх ліній Базового компонента дошкільної освіти.

Модель «Особистість дитини»:

  • сформований позитивний образ «Я», створена база особистісної культури дитини, активність у всіх сферах життєдіяльності;
  • дитина позитивно ставиться до своєї зовнішності;
  • сформовані основні фізичні якості, рухові вміння (вміє стрибати, бігати, розвинена гнучкість тощо); культурно-гігієнічні, оздоровчі та навички безпеки життєдіяльності;
  • сформовані базові якості особистості: довільність, самостійність і відповідальність, креативність, ініціативність, свобода поведінки і безпечність, самосвідомість, самоставлення, самооцінка.

Модель «Дитина в соціумі»:

  • сформовані навички соціально визнаної поведінки, вміння орієнтуватись у світі людських взаємин, готовності співпереживати та співчувати іншим;
  • з'явився інтерес та вміння розуміти інших, долучається до спільної діяльності з однолітками та дорослими, об'єднує з ними свої зусилля для досягнення спільного результату,
  • оцінює власні можливості, поважає бажання та інтереси інших людей, уміє узгоджувати свої інтереси, бажання, дії з іншими членами суспільства.

Модель «Дитина у природному довкіллі»:

  • має уявлення про природу планети Земля та Всесвіт, розвинута емоційно-ціннісна відповідальність екологічного ставлення до природного довкілля;
  • має уявлення про живі організми і природне середовище, багатоманітність явищ природи, причинно-наслідкові зв'язки у природному довкіллі та взаємозв'язок природних умов, рослинного і тваринного світу, позитивний і негативний вплив людської діяльності на стан природи.;
  • виважено ставиться до рослин і тварин, готовий включатися у практичну діяльність, що пов'язана з природою; дотримується правил прирокористування.

Модель «Дитина у світі культури»:

  • сформоване почуття краси в її різних проявах, ціннісне ставлення до змісту предметного світу та світу мистецтва, розвинуті творчі здібності, сформовані елементарні трудові, технологічні та художньо-продуктивні навички, самостійності, культури та безпеки праці;
  • сформоване емоційно-ціннісне ставлення до процесу та продуктів творчої діяльності, позитивна мотивація досягнень;
  • здатність орієнтуватися в розмаїтті властивостей предметів, розуміти різні способи створення художніх образів; виявляти інтерес до об'єктів, явищ та форм художньо-продуктивної діяльності, володіє навичками практичної діяльності, культурою споживання.

Модель «Гра дитини»:

  • розвинуті творчі здібності, самостійність, ініціативність, організованість в ігровій діяльності та сформований стійкій інтерес до пізнання довкілля і реалізації себе в ньому;
  • задоволений від ігрових уподобань, має дружні, партнерські стосунки та ігрові об'єднання за інтересами, спонукає до обміну думками; оцінює себе й інших, заохочує до імпровізації, висловлювання власних оцінно-етичних суджень.

Модель «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі»:

  • сформовані доступні уявлення, еталони, що відображають ознаки, властивості та відношення предметів і об'єктів навколишнього світу; дитина здатна застосовувати отримані знання у практичній діяльності(ігровій, трудовій, сенсорно-пізнавальній, математичній, тощо), володіє способами пізнання дійсності; розвинуте наочно-дієве, наочно-образне, словесно-логічне мислення; прагне до пошуково-дослідницької діяльності; має елементарні математичні уявлення цілісної картини світу; має компетентну поведінку в різних життєвих ситуаціях.

Модель «Мовлення дитини»:

  • має сформовану культуру мовлення та спілкування; володіє елементарними правилами користування мовою у різних життєвих ситуаціях; мовленнєва діяльність складається із різних видів говоріння та слухання; має сформовані мовленнєві вміння і навички; оволодіння українською мовою як державною на рівні вільного спілкування з іншими людьми і дорослими; виховання інтересу та позитивного ставлення до української мови.

Сформованість загально-навчальних умінь і навичок:

Дитина переходить від репродуктивної до продуктивно-творчої діяльності; сформовані загально-навчальні уміння: розуміє мету, яка стоїть; планує і виконує необхідні дії; контролює та оцінює свої результати; розвинені пізнавальні можливості; потребує емоційного контакту та підтримки дорослого; прагне до утвердження у новій соціальній ролі; має організаційні вміння; уміє організовувати робоче місце, орієнтується в часі; виконує вказівки педагога, доводить роботу до кінця, вміє працювати з посібниками.

Домінуючий спосіб мислення випускника:

Мислення наочно-дієве, при якому дитина діє не з конкретними предметами, а з їх образами та уявленнями; мислення формується на основі здатності диференціювати реальні об'єкти і план моделей об'єктів, що відображають дані об'єкти; співвідносить оригінал з уявними моделями, мислить схемами, які зберігаються на основі сприйняття, послідовного аналізу, синтезу та узагальнення; формуються навички логічного мислення на основі оперування абстрактними категоріями.

Рівень сформованості компетенцій випускника

Дитина прагне до ознайомлення з суспільним довкіллям та працею(сформовані навички самообслуговування, долучається до господарсько-побутової праці, вміє взаємодіяти з однолітками, приймати рішення і ставити цілі), сформоване відповідальне ставлення до життя, що є основою активної громадянської позиції, набуває життєвий досвід шляхом взаємодії з предметами та соціальним світом.

Портрет дошкільника напередодні вступу до школи

Психологічний розвиток:

  • має зрілі мозкові структури та функції;
  • характерною є відносна стабільність та рухливість нервової системи;
  • проявляє достатню рухову активність;
  • проявляє умілість рук, практичну вправність;
  • здорова, не має хронічної хвороби;
  • володіє основними гігієнічними навичками;
  • знає свою статеву належність, усвідомлює її незмінність, розуміє, чим відрізняється від представників протилежної статі;
  • володіє основами безпеки життєдіяльності;
  • працездатна, втомлюється лише після чималого навантаження;
  • користується як провідною правою/лівою рукою;
  • не заїкається і не має інших невротичних проявів.

Інтелектуальний розвиток:

  • володіє елементарною системою знань про основні предмети і явища навколишнього світу та саму, а також деякими простими поняттями;
  • уміє концентрувати увагу, виконує вимоги за інструкцією дорослого;
  • диференційовано сприймає різноманітну інформацію(візуальну, аудіальну, тактильну);
  • здійснює елементарні операції аналізу, синтезу, порівняння, узагальнення, класифікації;
  • усвідомлює основні зв'язки між явищами;
  • має розвинене логічне запам'ятовування - добре запам'ятовує і відтворює;
  • встановлює логічну послідовність подій;
  • відтворює зв'язок на вимогу;
  • робить припущення, висуває гіпотези, виявляє елементи креативності;
  • розрізняє звуки мовлення, співвідносить їх з буквами, синтезує звуки у слова, знаходить потрібні слова для вираження думки, використовує складні речення;
  • диференціює числа, додає і віднімає у межах 10, визначає найпростіші зміни цифрових рядів;
  • розрізняє реальне і уявне, зовнішнє і внутрішнє;
  • знайома з деякими основами початкових наукових знань;

Мотиваційний розвиток:

  • хоче йти до школи;
  • вирізняється високою допитливістю - розвинена пізнавальна мотивація;
  • може поступитися «хочу» заради «необхідно», відмовитися від бажаного на користь соціально важливого;
  • має сформовану мотивацію досягнення, прагне досягти успіху;
  • свідомо й відповідально ставиться до майбутнього шкільного життя;
  • зацікавлено ставиться до спілкування з новими дорослими та однолітками;
  • у соціально прийнятий спосіб самореалізовується, самостверджується;
  • має сформовану первинну систему матеріальних і духовних потреб.

Емоційний розвиток:

  • переживає глибоко, виражає почуття щиро, яскраво;
  • сприйнятлива, диференціює емоційно-смисловий характер зовнішніх впливів, чутлива до нього;
  • знає основні емоції, особливості їх вираження мімікою, жестами, діями, тональністю голосу;
  • адекватно виражає свої ставлення, настрій, стан;
  • утримується від імпульсивних реакцій, негативних емоцій;
  • чутлива до значущих людей, виявляє чуйність, намагається бути сутоголосною стану та настрою інших;
  • оптимістично ставиться до проблем і складностей, має сформоване почуття гумору.

ОСВІТНЯ ДІЯЛЬНІСТЬ ЗАКЛАДУ

Додайте текст тут...

ДОБРОПІЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА

ВІДДІЛ ОСВІТИ

Дошкільний навчальний заклад

ясла-садок загального розвитку

№3 «Сонечко»

Узгоджено: Затверджено:

Начальник відділу освіти завідувач ДНЗ №3

_________ І.В. Кальченко _________Н.О. Йолкіна

Річний план роботи

дошкільного навчального закладу

№3 «Сонечко»

на 2020-2021 навчальний рік

Схвалено педагогічною радою

ДНЗ №3 «Сонечко»

протокол № 1 від 31.08.2020р.

м. Добропілля

2020р.

ВСТУП

Візитка

Загальні відомості

Дошкільний навчальний заклад №3 «Сонечко» ясла-садок загального розвитку підпорядкований відділом освіти Добропільської міської ради, розташований за адресою:

85003, Донецька обл., м. Добропілля, вул. Черняхівського, 1

E-mail:sonehko3goroo@gmail.com

Facebook: СонечкоТриДобропілля т. 2-62 - 68

Пріоритетний напрямок роботи закладу:

«Екологічне виховання дошкільників за спадщиною В.О. Сухомлинського»

Організація освітнього процесу з дошкільниками здійснюється на основі провідних педагогічних ідей та поглядів видатного педагога В.О. Сухомлинського, які спрямовують вихователів на реалізацію принципів особистісно орієнтованої освіти.

ЗДО №3 «Сонечко» має типове приміщення, розраховане на 82 місць. В ЗДО працює 5 груп:

  • 1 група дітей раннього віку;
  • 4 груп дітей дошкільного віку.

Всі 5 груп укомплектовані згідно програмових та санітарно-гігієнічних вимог. ЗДО має музичну залу, кабінет методиста та психолога, медичний кабінет, 5 ігрових майданчиків, спортивний майданчик.

Відомості

Показники

1.

Мова навчання

українська

2.

Кількість груп усього

5

ясельна

1

різновікова

1

логопедична

1

дошкільні

2

3.

Режим роботи груп:

Чергова група 10,5 годин

2

9 годин

3

4.

Кількість вихованців

82

5.

Кількість працівників усього

31

педагогічний персонал

12

обслуговуючий персонал

19

Аналіз кадрового забезпечення

Протягом минулого року відбулися зміни у комплектації кадрів у

дошкільному закладі. На посаду вчителя-логопеда прийняли Кабанець Т.С.

Посада

Кількість

Базова

Вища

Без фахової освіти

Всього

12

Завідувач

1

1

Вихователь-методист

1

1

Вихователів

8

4

4

Музичний керівник

1

1

Вчитель-логопед

1

1

Практичний психолог

Керівний склад

Завідувач - Йолкіна Наталя Олександрівна

Освіта: базова вища

Педагогічний стаж: 23р.3м.

Категорія: спеціаліст ІІ категорії

Спеціальність: організатор дошкільної освіти, вихователь

На посаді завідувача з 2014 р.

Вихователь - методист -Поліщук Ася Вікторівна

Освіта: базова вища

Педагогічний стаж: 24р.1м.

Категорія: спеціаліст І категорії

На посаді вихователя-методиста з 2015р.

Педагогічні кадри

Музичний керівник - Кисельова Наталя Анатоліївна

Освіта: базова

Педагогічний стаж: 38р.1м.

Категорія: спеціаліст

На посаді музичного керівника з 1999р.

Вчитель-логопед - Кабанець Тетяна Сергіївна

Освіта: базова вища

Педагогічний стаж: 4р.

Категорія: спеціаліст

На посаді вчителя-логопеда з 2019р.

Вихователі

Вихователь - Латиніна Ольга Олександрівна

Освіта: базова вища

Педагогічний стаж: 6р.10м.

Категорія: спеціаліст ІІ категорії

На посаді з 2015р.

Вихователь - Дідковська Ганна Ігорівна

Освіта: базова вища

Педагогічний стаж: 5р.7м.

Категорія: спеціаліст

На посаді з 2015р.

Вихователь - Чорна Ганна Сергіївна

Освіта: базовавища

Педагогічний стаж: 5р.

Категорія: спеціаліст

На посаді з 2015р.

Вихователь - Мостовенко Ганна Михайлівна

Освіта: базова вища

Педагогічний стаж: 12р.8м.

Категорія: спеціаліст

На посаді з 2012р.

Вихователь - Щербак Тетяна Миколаївна

Освіта: базова

Педагогічний стаж:

Категорія: спеціаліст

На посаді з 2010р.

Вихователь - Тихонова Вікторія Миколаївна

Освіта: базова

Педагогічний стаж: 18р.10м.

Категорія: спеціаліст

На посаді з 2004р.

Вихователь - Козюбенко Ірина Антонівна

Освіта: базова

Педагогічний стаж: 27р.10м.

Категорія: спеціаліст

На посаді з 2009р.

Розділ І

АНАЛІЗ СТАНУ ОСВІТНЬО-ВИХОВНОЇ РОБОТИ

ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ №3 «СОНЕЧКО»

ЗА 2019-2020 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

Організація освітньої діяльності в закладі дошкільної освіти №3 «Сонечко» у 2019/2020 навчальному році буде здійснювалася відповідно до Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Указу Президента України від 13.10.2015 № 580/2015 «Про стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки», Базового компоненту дошкільної освіти, Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді (затверджено наказом МОН України від 16.06.2015 № 641), Положення про дошкільний навчальний заклад (затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2003 № 305), Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів (затверджено наказом Міністерства охорони здоров'я України від 24.03.2016 № 234), Гранично допустимого навантаження на дитину у дошкільних навчальних закладах різних типів та форм власності(затверджено наказом МОН України від 20.04.2015 № 446), інших нормативно-правових актів.

Освіта дітей дошкільного віку у межах Базового компонента дошкільної освіти здійснювалася за комплексними і парціальними програмами та іншими видами навчальних видань, рекомендованими Міністерством освіти і науки України або схваленими для використання у дошкільних навчальних закладах комісією з дошкільної педагогіки та психології Науково-методичної ради з питань освіти МОН України, зокрема:

Комплексними освітніми програми:

- Програма виховання і навчання дітей від 2 до 7 років «Дитина» (наук.кер. Проскуріна О.В., Кочина Л.П., Кузьменко В.У., Кудикіна Н.В.

- Методичні рекомендації до Програми виховання і навчання дітей від 2 до 7 років «Дитина» (нова редакція 2012р.)

- Програма розвитку дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт» (авт. кол. Андрієтті О.О., Голубович О.П. та ін.).

- НМК «Впевнений старт: середній дошкільний вік», НМК «Впевнений старт: старший дошкільний вік».

- «Корекційне навчання з розвитку мовлення дітей старшого дошкільного віку із загальним недорозвитком мовлення» (авт. Трофименко Л.І.).

Парціальними освітніми програмами:

-«Україна - моя Батьківщина», програма національно-патріотичного виховання дітей дошкільного віку (авт. - Кичата І. І., Каплуновська О. М., Палець Ю.М.; за наукового редагування Рейпольської О. Д.);

-«Дитина у світі дорожнього руху», програма з формування основ безпечної поведінки дітей дошкільного віку під час дорожнього руху (авт. - Тимовський О.А., Репік І.А.);

- «Про себе треба знати, про себе треба дбати», програма з основ здоров'я та безпеки життєдіяльності дітей віком від 3 до 6 років (авт. Лохвицька Л. В.);

- «Вчимося жити разом», програма з розвитку соціальних навичок ефективної взаємодії дітей від 4 до 6-7 років (авт. - Піроженко Т. О., Хартман О. Ю.).

НАУКОВО-МЕТОДИЧНА ПРОБЛЕМА ТА ЗАВДАННЯ,

НАД ЯКИМИ ПРАЦЮВАВ КОЛЕКТИВ ЗАКЛАДУ

У 2019-2020 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ

Упродовж 2019-2020 навчального року освітній процес закладу дошкільної освіти був спрямований на вирішення головної науково-методичної проблеми: забезпечення подальшого розвитку дошкільного закладу як повноцінного освітнього простору для виховання та розвитку дошкільників, створення різних можливостей та належних умов для здобуття якісної дошкільної освіти, реалізація особистісно-орієнованого підходу до кожного вихованця у процесі виховання та розвитку дітей, пошук та розкриття в кожній дитині внутрішніх резервів, підтримка творчої особистості дошкільника, формування духовності, навичок комунікативності шляхом створення здоров'язбережувального середовища, стимулювання пізнавальної діяльності вихованців, створення безпечних і комфортних умов для дітей та працівників дошкільного закладу, зміцнення матеріально-технічної бази закладу.

Для підвищення якості дошкільної освіти, забезпечення її сталого розвитку та враховуючи потреби сьогодення у посиленні складових соціально-морального, емоційно-ціннісного розвитку дітей, покращення їхнього фізичного, психічного здоров'я упродовж дошкільного дитинства, педагогічний колектив закладу спрямував свою діяльність на формування різнобічно розвиненої, духовно багатої, оптимістично та патріотично налаштованої особистості, починаючи з перших років життя дитини і завершуючи її вступом до школи.

Враховуючи інструктивно-методичні рекомендації МОН України від колектив закладу реалізовував впродовж року наступні завдання:

  • Було розпочато детальне вивчення SMART-технологій та їх застосування в навчальному процесі, як нового інтеграційного підходу до розвитку, виховання й навчання дітей дошкільного віку
  • Продовжувалась робота по створенню й підтримці сучасного освітнього простору, сприятливого для гармонійного розвитку особистості дошкільника як гаранту готовності до Нової української школи та реалізації індивідуальних творчих потреб кожної дитини.
  • Вдосконалювалась робота по впровадженню освітньої програми «Впевнений старт» у практику роботи з дітьми середнього дошкільного віку.
  • Розширювались і оновлювались форми, види та зміст співпраці з родинами, забезпечувалась прозорість і відкритість роботи закладу через контент веб-сайту, спільнот відкритих груп в соціальній мережі Facebоok.
  • Були створені умови для функціонування логопедичної групи в ЗДО та забезпечено здійснення індивідуального психолого-педагогічного супроводу дитини, що виховується і навчається в групі.
  • Продовжувалась робота по забезпеченню методично-психологічного супровіду наступності між дошкільною та початковою освітою в умовах НУШ.

План навчально-виховної роботи цілеспрямований, оптимальний, враховувалися завдання просвітницькі та організації діяльності дітей, наступність, систематичність та послідовність; поєднувались перспективність та актуальність намічених напрямків роботи; дотримувалися єдність педагогічного керівництва і активність вихованців. Вирішення окреслених завдань лежить у площині використання нового змісту, форм і методів роботи з педагогічним колективом.

Методична робота з педагогічними кадрами у 2019 - 2020 н. р. була спрямована на підвищення професійного рівня педагогів. Кількісний і якісний аналіз оцінювання рівня організації методичної служби в ДНЗ показав, що всі форми методичної роботи (педради, консультації, семінари-практикуми колективні перегляди занять) носили науково-методичний і пізнавальний характер, сприяли розвитку творчої активності педагогів, підвищенню рівня їх інноваційної компетентності. Методична робота в ДНЗ ґрунтується на сучасних досягненнях психолого-педагогічної науки з урахуванням професійної та особистої зрілості педагогів.

З метою підвищення педагогічної майстерності педагогів, спрямовуючи навчально-виховний процес на виконання головних завдань, адміністрацією були сплановані та проведені протягом навчального року такі форми методичної роботи, а саме: педагогічні ради, семінари, семінари - практикуми, відкриті покази. Найважливішою формою підвищення рівня креативності та педагогічної майстерності педагогів були педради та семінари. Проведені педради відзначались актуальністю, науковістю педагогічною доцільністю тематики та інноваційним підходом до їх проведення через використання інтерактивних форм та методів роботи. Заслуговує на увагу рівень проведення та результативність засідань. «Виховання дітей у цифрову епоху: від першої ланки безперервної роботи до НУШ» (педагогічна рада від 30.10.2019р.)та семінар - практикум(від12.11.2019р.) «SMART - ОСВІТА та особливості її впровадження в Україні». Обов'язковою передумовою роботи стала необхідність створення відповідної матеріальної та навчальної бази (добір та розробка ігор, конспектів занять, наочності, обладнання тощо).З цією метою для роботи з дітьми було створене відповідне розвивальне середовище в групах: «Веселка», (вихователь Дідковська Г.І.), «Дзвоники» (вихователь Латиніна О.О.), а саме:

-оформлено й оновлено сюжетно - рольові ігри;

-підібрано та розроблено дидактичні ігри на закріплення знань про економіку та профорієнтацію дошкільників;

-зібрано підбірку дидактичних ігор з економіки у методичному кабінеті. І, як результат цієї роботи у даному напрямку проведено МО вихователів груп середнього дошкільного віку(12.11.2019р. вихователь Щербак Т.М.) «Подорож у різноманітний світ професій».

Проведена робота дала результати, про що свідчить проведений на основі діагностики моніторинг рівня обізнаності старших дошкільників з теми «Економічна освіта дошкільників». Але нажаль, в ряду об'єктивних і суб'єктивних обставин виховання економічної культури було задіяно не в повному обсязі . Результат такого ставлення - недостатня зрілість педагогів, широкий спектр матеріалу, тощо. І тому питання економічного виховання та профорієнтації в ДНЗ залишається актуальним у наступному навчальному році.

У практиці роботи дитсадка ігрова діяльність постійно інтегрується з іншими видами діяльності дітей: мовленнєвою, трудовою, мистецькою. В результаті такої роботи діти ефективно оволодівають вміннями гратися іграшками, самостійно будувати сюжети ігор, дотримуватися правил, правильно обирати дидактичний матеріал, налагоджувати партнерські відносини з однолітками. А саме найголовніше, діти під час гри вчяться всьому новому. Тому постала необхідність виділити ігрову діяльність через завдання річного плану. І з цією метою були проведені такі заходи: «Вирішуємо проблему. Педагогічне керівництво чи педагогічний супровід ігрової діяльності дошкільників» (педрада від 23.02.2020р.),«Педагогічні технології з організації сюжетно - рольової гри» (семінар - практикум від 20.12.2019р.) та «Вихователі, які віють грати, - виграють. Модеративий семінар- інноваційна форма роботи з педагогами ДНЗ» (ШМ. Творча лабораторія від 25.01.2020р.) яка допомогла педагогам звернути особливу увагу на створення всебічних умов для використання інтерактивних технологій для організації сюжетно - рольових ігор. Це сприяло всебічному розвитку дошкільників у профорієнтації та знань про професії.

Під час проведення ділових ігор, ділових та психологічних вправ. Робота в мікрогрупах, електронних презентаціях. Моделюванні тощо. Спостерігався розвиток творчої думки кожного педагога.

Ефективною формою методичної роботи стало проведення колективних переглядів занять та режимних моментів. Протягом року були проведені заняття:

-Інтегроване заняття «Іграшки - мої друзі» (багато - не значить краще, а непотрібні - засмічують довкілля) (лютий 2020 р. ЧорнаГ.С.);

-«Панорама перегляду освітньої роботи з дошкільниками в рамках творчих проектів «Дітям про економіку, енергозбереження та заощадливість»: (листопад 2019р. Єфименко І.В.)

Для вирішення річних завдань були підготовлені змістовні консультації за різними темами. Протягом року педагогічний колектив ДНЗ брав активну участь у різних методичних заходах міста. Також упродовж року забезпечувався організаційно-методичний супровід проведення свят, розваг та театральних дійств, спрямованих на вивчення фольклору, етнографії, національної культури й мистецтва.

Для якісної реалізації головної задачі з удосконаленням форм, змісту та методів роботи, щодо розвитку творчої, гармонійно-розвиненої особистості дитини, орієнтуючись на концептуальні положення базового компоненту дошкільної освіти та програми виховання і навчання дітей від двох до семи років «Дитина», в дошкільному закладі у 2019 - 2020 н. р. було заплановано та проведено тематичне вивчення «Аналіз рівня сформованості основних економічних знань, уявлень та вмінь у дітей старшого дошкільного віку» вихователі Щербак Т.М. та Козюбенко І.А. (жовтень - листопад 2019 р. Наслідки вивчення свідчать, що у закладі створене сучасне предметно-розвивальне середовище для засвоєння дошкільнятами складних економічних знань. В іграх «Кондитерська фабрика», «Ательє для маленьких красунь», «Рекламне агентство», «Пункт обміну валюти», «Будівництво дому», «Кімната переговорів», «Супермаркет» та ін. створюються найбільш сприятливі умови для розвитку у дітей інтересу до економічних знань.

Педагогами цієї групи широко використовуються методи проблемного навчання: питання, що розвивають логічне мислення, моделювання проблемних ситуацій, експериментування, дослідницька діяльність, розгадування кросвордів, шарад, головоломок, технологія ТРВЗ. Різні варіанти таких ігор як «Так - ні», «Добре - погано» на економічну тематику сприяють закріпленню елементарних економічних понять, формуванню економічного мислення та пошуку раціональних рішень.

Аналіз календарного планування педагогів у старших групах показав, що економічний розвиток дітей відбувається в ході образотворчої діяльності. Педагоги старших груп пропонуючи дітям такі теми: «Я і моя сім'я», «Професія моєї мами», «Гроші майбутнього», «Рекламний буклет» та інші, разом з розвитком дитячої творчості, формують вміння раціонально використовувати матеріал (папір, фарбу, клей, тощо).

Економічне виховання має позитивний вплив на розвиток мовлення, зокрема збагачення словникового запасу. Діти вчяться висловлювати свої думки, складати розповіді, описувати явища. Значну допомогу педагогам надає читання художньої літератури: оповідання з економічним змістом, народний фольклор: прислів'я, приказки, казки.

Виходячи з вищесказаного можна зробити висновок, що педагоги працювали системно та досягли задовільних результатів за даною темою тематичної перевірки, а виявлені проблеми потребують доопрацювання. Однак, в ході тематичного вивчення виявлено, що вихователі недостатньо здійснюється економічне виховання у сім'ї. Не всі батьки надають важливої ролі економічному вихованню старших дошкільників. Внаслідок чого потенційні можливості сім'ї не використовуються в повній мірі. Тому було запропоновано: організувати змістовну роботу з батьками. Вихователям систематично надавати консультації щодо економічного виховання дітей вдома: «Актуальність проблеми економічного виховання у сучасномусвіті»,«Дитина і гроші», оновлювати куточки для батьків папками-пересувками «Економічне виховання в родині», організовувати виставки дидактичних ігор з економічним змістом на тему «Мандруємо в країну Економіки», проводити тематичні батьківські збори, підпорядковані спільній темі «Єдність сім'ї та ДНЗ - умова успішного економічного виховання дошкільників», де батьки вихованців старших груп матимуть змогу ознайомитися з питанням економічного виховання відповідно до освітньої програми для дітей від 2 до 7 років «Дитина».

Під час тематичного вивчення «Аналіз стану ігрових осередків в групах» (січень - лютий 2020 р.), (вихователі всіх вікових груп ) було відвідано та переглянуто заняття та режимні моменти у всіх вікових групах. Вивчення свідчить, що вихователі закладу вважають, що гра - головний зміст життя дошкільника, його провідна діяльність. Тому використовують ігрові прийоми та ситуації як на заняттях, так і в повсякденному житті. Ігрові прийоми, з огляду на те, що в них величезний потенціал для заохочення дитини до різних видів діяльності, використовуються педагогами закладу для широкого розгортання та збагачення змісту освітньої діяльності. Вихователі І молодшої групи та ІІ молодшої групи (Тихонова В.М., Мостовенко Г.М., Чорна Г.С.) враховуючи те, що гра - та природна форма діяльності в якій реалізуються бажання, наміри, інтереси, вподобання кожної дитини, допомагають малюкам вже з раннього віку оволодівати основами науки життя, заохочуючи до навчання. Педагоги даної групи обов'язково навчають своїх вихованців грати, створюють ігрові ситуації, безпосередньо спілкуються з малюками, використовуючи методи прямого впливу. Водночас має місце й опосередкований вплив через іграшку, нескладну інсценівку тощо. Враховуючи те, що дітям цього віку подобаються ігри на побутові теми, педагоги використовують ляльок (для заохочення дівчат) та машини для хлопчиків, використовують гру для заохочення малят до умивання, прийому їжі тощо.

Стосовно середньої групи (вихователі Козюбенко І.А., Єфименко І.В.) вважають, що для успішного навчання дітей на заняттях важливо зацікавити дітей, збуджувати їхню активність, викликати бажання навчатися - тобто потрібно створити ігровий або сюрпризний момент, або ігровий задум. Педагоги вважають також, що своєрідність ігрових моментів полягає в тому, що взаємини вихователя з дітьми носять партнерський характер. Вихователі коригують проведення ігрових завдань, не порушуючи їх, зберігаючи їх творчий характер, безпосередність переживань, віру дитини в правдивість того, що діється. Дуже важливо, що контакт вихователів з дітьми як опосередкований, так і безпосередній постійний.

Вихователі старшої групи (Латиніна О.О., Дідковська Г.І.), організовуючи заняття і продумуючи використання ігрових прийомів насамперед створюють сприятливі умови для спілкування з дітьми, сприяють формуванню правильних взаємин між дітьми, вмінню разом навчатися і грати, підпорядковувати свої інтереси інтересам колективу, допомагати одне одному, радіти з успіхів інших. Також, розуміючи що використання гри потребує великої педагогічної майстерності і такту, розв'язують у грі і через гру ряд завдань, зберігають її як діяльність цікаву, близьку дітям. Один і той самий ігровий задум, у старшій групі, може слугувати для розв'язання різнобічних завдань, причому нове завдання надає йому нового змісту, робить новим і цікавим для дітеУ ході перевірки з'ясувалося, що вихователі закладу, визначивши основні завдання і програмовий зміст занять та режимних моментів оформлюють ігровий задум, передбачають ігрові дії щоб викликати активний інтерес до них дошкільнят. Педагоги знають, що завдяки виникненню особистого зацікавлення в дитини з'являються активність і творчі думки, дії і переживання - всі ті прояви, без яких навчання і виховання неможливе. Але є у роботі вихователів низка недоліків. З метою їх усунення пропонувалося підвищити роль ігрової діяльності як провідної в життєдіяльності дитини та більше уваги приділяти різним видам творчих ігор.

Для виявлення рівня набутих знань та виявлення готовності дітей до школи вихователями старшої групи протягом року було визначено ступінь дошкільної зрілості за 6 лініями розвитку, спираючись на методичний посібник «Моніторингове дослідження реалізації завдань Базового компоненту дошкільної освіти за програмою «Впевнений старт». Усі показники дають підставу для навчання всіх дітей (24 дитини) в школі. Це значить, що робота проводилась планомірно (тричі на рік проводився моніторинг), поетапно, але слід приділити більшу увагу низьким показникам та активізувати роботу над виявленими недоліками та проблемами, оскільки, порівняно з минулим 2018 - 2019 н. р. показники значно нижчі і вихователям старших груп слід приділити більше уваги для покращення рівня знань дошкільників у наступному навчальному році.

Одним з найважливіших напрямів роботи в ДНЗ є питання з охорони життя і здоров'я дітей та охорони праці співробітників. Для вихованців закладу проводились свята, розваги, конкурси, традиційно, двічі на рік, в закладі проводяться тижні безпеки за участю педагогів, дітей та батьків. У кожній віковій групі оформлено куточки щодо профілактичної роботи з вихованцями з питань дорожнього травматизму, правил пожежної безпеки, правил поведінки під час прогулянки, тощо. У батьківських куточках також є необхідна інформація для батьків. Як завжди, педагогічний колектив приймав участь у конкурсі з охорони праці. Адміністрацією закладу було оновлено посадові інструкції та інструкції з охорони праці в ДНЗ. Таким чином вся запланована робота стосовно безпеки життєдіяльності виконувалась. Травм та нещасних випадків не було.

З метою забезпечення різнобічного розвитку дитини, відповідно до її задатків і нахилів в закладі ведеться гурткова робота. Оскільки гуртки є додатковою організаційною формою освітнього процесу, то заняття гуртків плануємо у ІІ половині дня. Так, керівник театральної студії «Казкарики», Кисельова Н.А. ознайомлює дітей із різними видами театру, творами, залучає їх до різноманітної театралізованої діяльності та творчості. В цьому році в ДНЗ з'явились нові види театру: театр на фартушках, на дисках, на лопатках, тіньовий театр. Під час роботи в студії зображувального мистецтва «Чарівний пензлик», керівник Латиніна О.О. навчає дітей малюванню, використовуючи як традиційні так і нетрадиційні форми зображувальної діяльності, а також конструювання з паперу - оригамі. Як результат діяльності гуртка - роботами дітей прикрашені стіни в групах.

Відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту», «Положення про дошкільний навчальний заклад», змісту БКДО в Україні, одним із головних завдань, що стоїть перед колективом, є взаємодія з сім'єю. Протягом року для батьків працює «Школа молодих батьків», на засіданні якої обговорюються різноманітні питання, також проводиться робота з організації обліку дітей, які проживають у прилеглому мікрорайоні. У закладі створено банк даних про дітей мікрорайону та відкрито консультативний пункт для батьків. З метою залучення дітей до ДНЗ регулярно (двічі на рік) проводяться дні відкритих дверей, багато уваги приділяється роботі з дітьми, не охопленими дошкільною освітою, та їх батьками. Результат діяльності - 99 дітей на обліку в мікрорайоні, 24 - черга на 2020 - 2021 н. р.

Отже, слід зазначити, що робота педагогічного колективу проводилась на достатньому рівні, її результатом є такі показники: підвищення педагогічної майстерності педагогів, творчого потенціалу, удосконалення змісту, форм і методів роботи в закладі, високий рівень вихованості та розвитку дітей, сприятливий психологічний мікроклімат у колективі; проводилась продуктивна робота щодо зовнішнього іміджу ДНЗ (оновлений сайт закладу, новий спортивно - ігровий майданчик) . Однак, в роботі є такі недоліки:

- недостатньо здійснювався контроль за самоосвітою педагогів (за поглибленою роботою педагогів над індивідуальною науково-методичною темою);

- не всі педагоги приймають участь в міських, районних, обласних конкурсах професійної майстерності;

- недостатньо організована робота з батьками щодо різних форм роботи ДНЗ.

Щороку для колективу є актуальними питання збереження й зміцнення здоров'я дітей та формування іх навичок спілкування та ефективної взаємодії з іншими дітьми та дорослими. Аби вивчити стан фізичного виховання в закладі, провели додаткове обстеження дітей. Його результати стали основою індивідуальної роботи з вихованцями. Порівняльний аналіз результатів обстеження засвідчив, що середній бал із фізичного розвитку дітей у багатьох групах підвищився:

Рівень володіння дітьми дошкільного віку основними рухами становить:

  • високий - хлопці - 10%, дівчата - 5%;
  • середній - хлопці- 30%, дівчата 35%;
  • низький - хлопці 20%, дівчата - 5%.

Діти, які постійно відвідували групу, опанували рухи на високому та середньому рівні. Водночас є і проблеми з такими рухами, як .

Щодня педагоги відводять достатньо часу для організації різних видів рухової активності дітей (ранкова гімнастика, заняття фізкультури, рухливі ігри, фізкультурні хвилинки, гімнастика пробудження тощо). Аби зацікавити дітей фізичними вправами, виготовили нові «доріжки здоров'я». Усі педагоги дотримуються режиму дня. Утім, під час оперативного контролю адміністрація зафіксувала такі порушення:

  • пізній підйом дітей після денного сну (педагоги Латиніна О.О., Чорна Г.С.);
  • затримку виходу на прогулянку в першу половину дня(Козюбенко І.А.);
  • запізнення початку занять(Дідковська Г.І.).

Аналіз мовленнєвих умінь та навичок дітей свідчить про те, що у 2018/2019 навчальному році педагоги ефективно попрацювали над мовленнєвим розвитком вихованців. Його рівень становить:

  • високий - 63 %;
  • середній - 20 %;
  • низький - 17 %.

На заняттях з розвитку мовлення вихователі вдало використовують різноманітні дидактичні ігри, вправи та посібники. Мовлення дітей педагоги удосконалюють під час спілкування в грі та тематичних фізкультурних хвилинок, за допомогою чистомовок, мовних ігор та вправ. Аби зацікавити дітей спілкуватися рідною мовою, групові приміщення оснащено куточками настільних ігор на активізацію словника дітей.

Моніторинг рівня готовності випускників до школи свідчить про тенденцію до зменшення кількості випускників з низьким рівнем розвитку.

Протягом навчального року роботу закладу оцінювали батьки наших вихованців. Одним із пунктів анкетування батьків у системі традиційних перевірок із вирішення річних завдань плану щоразу були питання оцінки роботи колективу та пропозиції з удосконалення його роботи. Пропозиції батьків колектив обговорював на засіданнях педагогічної ради та педагогічних годинах. Окрім традиційних свят, розваг, контрольно-підсумкових занять використовуємо таку форму роботи, як запрошення батьків на відкриті методичні заходи, їх участь у виставках, спортивних святах. Це сприяє зміцненню авторитету закладу серед родин вихованців.

ФОРМИ ОРГАНІЗАЦІЇ МЕТОДИЧНОЇ РОБОТИ

Методична робота в закладі була організована згідно з Примірного положенням про методичний кабінет закладу дошкільної освіти, затвердженого наказом МОН України від 16.04.2018 року та відповідно до нормативно-правових документів, які визначають напрямки розвитку освіти.

Важлива роль в організації методичної роботи належить методичному кабінету. У ньому зібрані матеріали творчих знахідок методичних об'єднань, атестаційні матеріали, методична література, матеріали для роботи над проблемою роботи закладу дошкільної освіти, що постійно поповнюються, зібрані кращі розробки занять досвідчених вихователів.

Протягом року в методичному кабінеті оновлено фонди нормативно-правових та інструктивно-методичних документів, поповнено інформаційно-методичну базу закладу новими навчально-методичними та навчально-наочними посібниками, рекомендованими Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України для використання в закладах дошкільної освіти у 2019-2020 н.р.

Важливим фактором у підвищенні майстерності педагогів є робота з фаховою періодичною пресою, яку має в достатній кількості заклад. Це дає можливість організовувати навчально-виховну роботу відповідно сучасних вимог.

Протягом навчального року фонд закладу поповнювався фаховими виданнями: «Палітра педагога», «Джміль».

Відповідно до змістовних напрямів роботи закладу дошкільної освіти були сформовані напрями роботи вікових груп:

  • І молодша «Бджілка» - педагогіка Марії Мантессорі «Будинок вільної дитини», (вихователі: Тихонова В.М., Мостовенко Г.М.).
  • ІІ молодша група «Веселка» - логіко-математичний розвиток: технологія «Логічні блоки Дьєнеша» та «Лічильні палички Кюізенера» (вихователі: Дідковська Г.І., Чорна Г.С.).
  • Середня група «Ромашка» - «Пошуково-дослідницька діяльність дітей дошкільного віку» (Козюбенко І.А.).
  • Різновікова група «Метелики» - «Використання інновацій у формуванні природно-екологічної компетенції дітей дошкільного віку» (Лисенко Н.В.), (вихователь Щербак Т.М.).
  • Старша група (логопедична) «Дзвоники» - «Використання інноваційних технологій у процесі розвитку мовлення дітей дошкільного віку»(вихователь Поліщук А.В., Латиніна О.О. та вчитель-логопед Кабанець Т.С.)
  • Музичне виховання дошкільників - «Музичне виховання у дошкільному навчальному закладі» (І.А. Романюк), (музичний керівник Кисельова Н.А.).

У 2020-2021 навчальному році в ЗДО №3 «Сонечко» функціонуватимуть такі гуртки:

  • Гурток з фізичного виховання «Степ-платформа»(вихователь Поліщук А.В.).
  • Гурток зображувальної діяльності «Чарівний пензлик»(вихователь Латиніна О.О.).

Розділ ІІ

ПРИОРІТЕТНІ ЗАВДАННЯ

НА 2020-2021 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

Виходячи з аналізу освітньої роботи у 2019 - 2020 н. р., враховуючи досягнення і перспективи розвитку та продовжуючи роботу щодо підвищення результативності освітнього процесу з метою ефективності впливу роботи дошкільного закладу на розвиток особистості дитини та з погляду на проблеми, які виявлено у 2019 - 2020 навчальному році, колектив ДНЗ визначив такі основні завдання на наступний 2020 - 2021 рік:

1.Продовжувати роботу колективу над формуванням та збагачуванням життєвої компетенції дошкільників з питань еколого-валеологічного розвитку .

2.Створювати сприятливі умови для становлення креативності як базової якості особистості дошкільників в умовах сучасного дошкільного закладу.

3.Сприяти застосуванню педагогами малих форм усної народної творчості в освітньому процесі як складової національно - патріотичного виховання дошкільників.

4.Створювати сприятливі умови для педагогів з організації освітнього процесу в умовах адаптивного карантину у зв'язку з поширенням короновірусної хвороби (COVID -19).

5. Продовжувати забезпечувати наступність та взаємодію в педагогічному процесі дошкільного навчального закладу і початкової школи для створення єдиної динамічної та перспективної системи, спрямованої на без кризовий розвиток дітей в умовах освітньої реформи «Нова українська школа».

Відповідно до Базового компоненту дошкільної освіти і обраних освітніх програм, змісту освіти, Стратегії національно-патріотичного виховання, інструктивно-методичних рекомендацій «Щодо організації діяльності закладів освіти, що забезпечують здобуття дошкільної освіти у 2020/2021 навчальному році, з урахуванням актуальної суспільно-політичної, соціально-економічної, екологічної ситуації в країні та з метою підвищення якості освіти, забезпечення її поступального інноваційного розвитку

ключовими пріоритетними напрямами в організації освітнього процесу у новому навчальному році є такі:

ü національно-патріотичне виховання:

ü еколого-валеологічний розвиток;

ü комунікативно-мовленнєва активність;

ü пошуково-дослідницька та проектна діяльність.

У 2020-2021 навчальному році освітній процес буде здійснюватися за

комплексними освітніми програмами:

- Програма виховання і навчання дітей від 2 до 7 років «Дитина» (наук.кер. Проскуріна О.В., Кочина Л.П., Кузьменко В.У., Кудикіна Н.В.

- Методичні рекомендації до Програми виховання і навчання дітей від 2 до 7 років «Дитина» (нова редакція 2012р.)

- Програма розвитку дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт» (авт.кол. Андрієтті О.О., Голубович О.П. та ін.)

- НМК «Впевнений старт: середній дошкільний вік», НМК «Впевнений старт: старший дошкільний вік»

- «Корекційне навчання з розвитку мовлення дітей старшого дошкільного віку із загальним недорозвитком мовлення» (авт. Трофименко Л.І.).

та парціальними освітніми програмами:

-«Україна - моя Батьківщина», програма національно-патріотичного виховання дітей дошкільного віку (авт. - Кичата І. І., Каплуновська О. М., Палець Ю.М.; за наукового редагування Рейпольської О. Д.);

-«Дитина у світі дорожнього руху», програма з формування основ безпечної поведінки дітей дошкільного віку під час дорожнього руху (авт. - Тимовський О.А., Репік І.А.);

- «Про себе треба знати, про себе треба дбати», програма з основ здоров'я та безпеки життєдіяльності дітей віком від 3 до 6 років (авт. Лохвицька Л. В.);

- «Вчимося жити разом», програма з розвитку соціальних навичок ефективної взаємодії дітей від 4 до 6-7 років (авт. - Піроженко Т. О., Хартман О. Ю.);

- «Використання інновацій у формуванні природно-екологічної компетентності дітей дошкільного віку» (авт. Лисенко Н.В.);

- «Музичне виховання у дошкільному навчальному закладі» (І.А. Романюк);

Нормативно-законодавчий супровід

Функціонування у ДНЗ №3 «Сонечко» у 2020-2021 навчальному році буде регламентуватися нормативно-правовими актами, зокрема:

1.Конституція України;

2.Закони України: "Про освіту", "Про дошкільну освіту" (Проект змін до Закону знаходиться на розгляді у ВР), "Про охорону дитинства", "Про засади державної мовної політики", "Про внесення змін до законодавчих актів з питань загальної середньої та дошкільної освіти щодо організації навчально-виховного процесу";

3.Указ Президента "Про стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки" від 13.10.2015 №580\2015;

4. Європейська Хартія регіональних мов або мов меншин;

5.Базовий компонент дошкільної освіти України (оновлений);

6.Концепція національно-патріотичного виховання дітей та молоді (наказ МОНУ від16.06.2015 №641);

7.Положення про дошкільний навчальний заклад (затверджено Постановою КМУ від 20.03.2003 №305);

8.Санітарний регламент для дошкільних навчальних закладів (затверджено наказом МОЗУ від 24.03.2016 №234);

9.Гранично допустиме навантаження на дитину у дошкільних навчальних закладах різних типів та форм власності (наказ МОНУ від 20.04.2015 №446);

10. Про затвердження Примірного положення про методичний кабінет закладу дошкільної освіти (наказ МОНУ від 16.04.2018 № 372);

11. Про затвердження Примірного переліку ігрового та навчально - дидактичного обладнання для закладів дошкільної освіти (наказ МОНУ від 19.12.2017 № 1633).

Інструктивно-методичні рекомендації

1.«Щодо організації діяльності закладів освіти, що забезпечують здобуття дошкільної освіти у 2019/2020 навчальному році» (лист МОН України від 02.07.2019 № 1/9- 419);

2.«Про організацію національно-патріотичного виховання у дошкільних навчальних закладах» (лист МОН України від 25.07.2016 № 1/9-396);

«Організація роботи в дошкільних навчальних закладах у літній період» (лист МОН України від 16.03.2012 № 1/9-198);

3.Про організацію фізкультурно - оздоровчої роботи в дошкільних навчальних закладах у літній період (лист МОН України від 28.05.2012 № 1/9- 413)

4.«Організація фізкультурно-оздоровчої роботи у дошкільних навчальних закладах» (лист МОН України від 02.09.2016 №1\9-456);

5.«Про організацію роботи з музичного виховання дітей у дошкільних навчальних закладах» (лист МОН України від 02.09.2016 №1\9-454);

6.«Про забезпечення взаємодії закладів дошкільної освіти з батьками вихованців (лист МОН України від 11.10.2017 № 1/9-546);

7. «Щодо забезпечення наступності дошкільної та поаткової освіти» (лист МОН України від 19.04.2018 №1/9- 249);

8. «Про розроблення програм для дошкільної освіти» (лист МОН України від 28.02.2013 № 1/9- 152);

9. «Щодо вирішення окремих питань діяльності керівників гуртків дошкільних навчальних закладів» (лист МОН України від 18.09.2014 № 1/9- 473).

Завдання на літній оздоровчий період

1. Забезпечити створення сприятливих умов для формування основ здорового способу життя та повноцінного відпочинку дітей, попередження захворюваності і травматизму.

2. Реалізувати систему заходів, направлену на оздоровлення і фізичний розвиток дітей, їх етичне виховання, розвиток допитливості і пізнавальної активності, формування культурно-гігієнічних і трудових навичок.

3. Розвивати у дошкільників позитивне ставлення до духовних цінностей через ознайомлення з літніми народними та календарними святами.

4. Здійснити педагогічну і санітарну освіту батьків з питань виховання і оздоровлення дітей в літній період.

Розділ ІІІ

МЕТОДИЧНА РОБОТА З ПЕДАГОГІЧНИМИ КАДРАМИ

ПІДВИЩЕННЯ РІВНЯ ФАХОВОЇ МАЙСТЕРНОСТІ

ІІІ. 1.САМООСВІТА. АТЕСТАЦІЯ. КУРСИ.

УЧАСТЬ У МЕТОДИЧНІЙ РОБОТІ МІСТА, ОБЛАСТІ.

ЗМІСТ РОБОТИ

ТЕРМІН РОБОТИ

ВІДПОВІ ДАЛЬНИЙ

ПРИМІТКА

ІІІ. 1.1. Забезпечення організаційного та методичного супроводу

самоосвіти педагогів

1

Надати педагогам перелік наукових, навчально-методичних джерел, опрацювання яких допоможе розібратися в теоретичних аспектах проблем, окреслених в річних завданнях

До

14.09.2020р.

Поліщук А.В., вихователь-методист

Друкований та електронний список методичних джерел

2

Провести презентацію та обговорення навчально-методичної літератури відповідно до річних завдань роботи педагогічного колективу

14.09.2020р.

Поліщук А.В., вихователь-методист

Підбір навчально-методичної літератури

3

Провести співбесіду - консультацію з педагогами ЗДО щодо нормативно-правового та програмно-методичного забезпечення, модернізації змісту освіти за Базовим компонентом дошкільної освіти

14.09.2020р.

Йолкіна Н.О., завідувач ЗДО

Зошит із самоосвіти

4

Надати індивідуальні консультації щодо складання планів з індивідуальної самоосвіти

З 14.09.-20.09.2020р.

Поліщук А.В., вихователь-методист

Рекомендації

5

Провести обговорення та узгодження проблемних тем самоосвіти та пріоритетних напрямків роботи на поточний навчальний рік

До 10.09.2020р.

Поліщук А.В., вихователь-методист

Рекомендації

6

Надати індивідуальні консультації щодо пошуково-дослідницької роботи з пріоритетних напрямків роботи, за якими працюють педагоги

З 21.09.-30.09.2020р.

Поліщук А.В., вихователь-методист

Рекомендації

7

Проводити обговорення новинок фахової літератури та періодичних видань

Четвертий вівторок кожного місяця

Поліщук А.В., вихователь-методист

Підбір новинок фахових видань

8

Проводити презентацію творчих знахідок педагогів щодо ефективних методів, прийомів, форм освітньої роботи з дітьми

27.11.20р.

27.02.21р.

25.04.21р.

Поліщук А.В., вихователь-методист

Презентації

9

Продовжувати залучати педагогів через міні майстри-класи, безкоштовні вебінари до ІКТ-го напряму самоосвіти через опанування навичками користування та адаптування матеріалів до використання у власній роботі фахових Інтернет ресурсів типу: електронного додатку журналу «Джміль» (https://jmil.com.ua/ejmil); матеріалів всеукраїнських конкурсів освітнього порталу «Педагогічна преса» (https://nz.pedpresa.com.ua/competitions/ ); корисних додатків порталу освітян України «Педрада» https://www.pedrada.com.ua/ тощо)

Один раз на місяць

Поліщук А.В., вихователь-методист

Рекомендації

10

Організувати колективну передплату фахових видань.

Вересень, Травень

Поліщук А.В., вихователь-методист

11

Оновлювати і поповнювати фонд довідкової і методичної літератури

Протягом року

Поліщук А.В., вихователь-методист

12

Провести семінар в формі «Круглого столу» (обмін думками з питань самоосвіти)

Квітень 2021р.

Поліщук А.В., вихователь-методист

Питання для обговорення

13

Проведення педагогічних годин.

Мета: знайомити педагогічний колектив з інноваційними педагогічними технологіями, кращим педагогічним досвідом, новинками методичної літератури, фахової преси з питань впровадження нової редакції БКДО, програм розвитку дітей дошкільного віку в умовах Нової української школи

Протягом року

Поліщук А.В., вихователь-методист

Обговорення

14

1.Круглий стіл: «Організація роботи з дітьми в світлі освітніх новацій » /оновлені чинні програми, партнерська взаємодія між учасниками освітнього процесу/категорій.

Листопад 2020р.

Поліщук А.В., вихователь-методист

Дискусія

15

2. Тренінг-лабораторія: «Свобода самовизначення як умова формування успішної особистості на етапі дошкільного дитинства»

3. Квест у методичному кабінеті «Як правильно організувати тематичний тиждень»

Грудень 2020р.

Січень 2021р.

Поліщук А.В., вихователь-методист

Консультування

16

4. Методичний аукціон «Нові підходи до розвитку зв'язного мовлення дітей» /освітні технології та методи/

Січень 2021р.

Поліщук А.В., вихователь-методист

Аукціон ідей

17

5. Інтерактивний практикум «Формуємо цінності дошкільників у дитячому садку»

Березень 2021р.

Поліщук А.В., вихователь-методист

Практикум

18

6.Педагогічний консиліум «Форми та методи формування у дошкільників знань про моральні норми та правила»

Квітень 2021р.

Поліщук А.В., вихователь-методист

Дискусія

19

7.Коучинг для педагогів «Сюжетно-рольова гра у формуванні соціальної компетентності дошкільника».

Квітень 2021р.

Поліщук А.В., вихователь-методист

Консультація

20

8.Модеративний семінар «Родинні цінності у системі розвитку дітей»

Травень 2021р.

Поліщук А.В., вихователь-методист

Семінар

21

9.Семінар в формі "Круглого столу": «Технологія нетворінгу в ЗДО.

«Булінг в дитячому садку - міф чи реальність»

Лютий 2021р.

Поліщук А.В., вихователь-методист

Семінар

ІІІ. 1.2. Курси підвищення кваліфікації

1

З метою підвищення теоретичного рівня та фахової майстерності забезпечити участь педагогів закладу у курсовій перепідготовці при Донецькому обласному ІППО:

  • Йолкіна Н.О. - завідувач ЗДО;
  • Поліщук А.В. - вихователь-методист;
  • Дідковська Г.І. - вихователь;
  • Чорна Г.С. - вихователь

Протягом

року

Йолкіна Н.О., завідувач ЗДО

Наказ

2

З метою підвищення ефективності педагогічної діяльності здійснювати індивідуальне консультування педагогів

Протягом

року

Поліщук А.В., вихователь-методист

Консультування

ІІІ. 1.3. Атестація педагогічних працівників

1

Видати наказ по ЗДО про підготовку та проведення чергової атестації педагогічних працівників

До 20.09.2020р.

Йолкіна Н.О., завідувач

атестаційна комісія

Наказ

2

Атестувати в поточному навчальному році наступних педагогів:

  • Дідковська Г.І. - вихователь;
  • Мостовенко Г.М. - вихователь;
  • Кабанець Т.С. - вчитель-логопед

Протягом

року

Атестаційна комісія

Наказ, протоколи

3

Вивчити систему роботи педагогів, що підлягають атестації

До 15 березня 2021р.

Йолкіна Н.О., завідувач , атестаційна комісія

Графіки, звіт, протоколи, опис

4

Заслухати творчі звіти педагогів, що атестуються

22.02.2021р.

Йолкіна Н.О., завідувач ,

Методичні розробки, описи

5

Ознайомити членів педагогічного колективу та педагогів, що атестуються з характеристиками діяльності педагогів, що атестуються

До 15.03.21р.

Йолкіна Н.О., завідувач ,

Характеристики

6

Видати наказ по ЗДО за результатами атестації та довести до відома всіх членів педагогічного колективу

01.04.2020р..

Йолкіна Н.О., завідувач ,

Наказ

ІІІ. 1.4. Участь педагогів у методичній роботі міста й області

1

Сприяти участі педагогів в роботі міських МО різних категорій

Протягом року

Поліщук А.В., вихователь-методист

Самоосвіта

2

Залучити педагогів закладу до виставки - огляду кращих методичних розробок педагогічних працівників

Протягом року

Поліщук А.В., вихователь-методист

Самоосвіта

3

Здійснення самоосвіти педагогів за визначеним напрямком освітньої діяльності

Протягом року

Поліщук А.В., вихователь-методист

Самоосвіта

4

Сприяти участі молодих педагогів в роботі Школи молодого вихователя

«Створення професійної команди в педагогічному колективі»

Протягом року

Поліщук А.В., вихователь-методист

Консультування

5

Ділова гра «Безпека життєдіяльності: формуємо навички в дошкільників та працюємо з батьками»

Травень 2021р.

Поліщук А.В., вихователь-методист

Дискусія

ПІДВИЩЕННЯ ПЕДАГОГІЧНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ

СЕМІНАРИ, СЕМІНАРИ-ПРАКТИКУМИ

НАЗВА ЗАХОДУ

ТЕРМІН

ВІДПОВІДАЛЬНИЙ

ПРИМІТКА

1

«Особливості виховання патріотизму у дошкільників»

11.11.2020р.

Поліщук А.В., вихователь-методист

3

«Профілактика емоційного вигорання серед педагогів ЗДО»

11.02.2021р.

Поліщук А.В., вихователь-методист

1

«Використання інновацій у формуванні природно-екологічної компетенції дітей дошкільного віку»

10.04.2021р.

Поліщук А.В., вихователь-методист

СЕМІНАР ТЕОРЕТИЧНИЙ

НАЗВА ЗАХОДУ

ФОРМА РОБОТИ

ВІДПОВІДАЛЬНИЙ

ПРИМІТКА

Тема: «Особливості виховання патріотизму у дошкільників»

Мета: підвищити рівень теоретичної підго­товки педагогів щодо питань патрі­отичного виховання дошкільників в умовах сьогодення; розкрити необхідність посилення патріотичного виховання у ЗДО; удосконалити уміння і навички педагогів щодо орга­нізації патріотичного виховання до­шкільників; розширити та уточнити знання педагогів щодо принципів, методів, приймів і форм роботи з дітьми з осно­вних напрямів патріотичного вихован­ня дітей дошкільного віку; розглянути прийоми просвітницької роботи вихователя з батьками з патріотичного виховання.

1

«Суть і принципи патріотичного виховання в сучасному українському суспільстві»

Вступна доповідь

Поліщук А.В., вихователь-методист

2

Вправа «Різновиди патріотизму» (обговорення проблеми у загальному колі)

Інформаційний меседж

Дідковська Г.І., вихователь

3

Вправа «Виховання любові до рідного міста - найдієвіший засіб патріотичного виховання»

Презентація

Чорна Г.С., вихователь

4

Вправа «Склади пам'ятку: «Що повинно бути в національно-патріотичному куточку групи»

Пам'ятка

Щербак Т.М., вихователь

5

Підведення підсумків: «Валіза - кошик - м'ясорубка»

Завершальні тематичні дебати

Поліщук А.В., вихователь-методист

СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ З ЕЛЕМЕНТАМИ ТРЕНІНГУ

НАЗВА ЗАХОДУ

ФОРМА РОБОТИ

ВІДПОВІДАЛЬНИЙ

ПРИМІТКА

Тема: «Профілактика емоційного вигорання серед педагогів ЗДО»

Мета: Ознайомити педагогів із поняттям і симптомами професійного вигорання; підвищувати знання педагогів ЗДО із питань збереження та зміцнення його професійного здоров'я; сприяти особистісному й духовному зростанню педагогічних працівників.

1

Вправа «Продовжуй речення» (емоційне налаштування учасників)

Вступна вправа

Поліщук А.В., вихователь-методист

2

«Поняття та симптоми професійного вигорання»

Інформаційний меседж

Латиніна О.О., Дідковська Г.І., вихователі

3

Тест на визначення рівня стресостойкості педагогів

Тест

Тихонова В.М., Мостовенко Г.М., вихователі

4

Вправа «З негативу в позитив»

Вправа на релаксацію

Щербак Т.М., вихователь

5

Підведення підсумків: Вправа «Ти - молодець!»

Завершальні дебати

Поліщук А.В., вихователь-методист

СЕМІНАР ТЕОРЕТИКО-ПРАКТИЧНИЙ

НАЗВА ЗАХОДУ

ФОРМА РОБОТИ

ВІДПОВІДАЛЬНИЙ

ПРИМІТКА

Тема:«Використання інновацій у формуванні природно-екологічної компетенції дітей дошкільного віку»

Мета: обґрунтувати та експериментально перевірити педагогічні умови, які забезпечують ефективність формування екологічної компетентності дошкільників засобами еколого-розвивального середовища ЗДО.

1

Педагогічні умови використання еколого-розвивального середовища в освітньому процесі закладу дошкільної освіти.

Вступна доповідь

Поліщук А.В., вихователь-методист

2

Модель інтерактивного еколого-розвивального середовища ЗДО

Презентація

Козюбенко І.А., вихователь

3

Стимулювання дитячої творчості еколого-розвивального середовища ЗДО

Педагогічний меседж

Латиніна О.О., вихователь

4

«Квітковий бал» - хвилинка милування природою

Релаксація

Мостовенко Г.М., вихователь

5

Підведення підсумків:

Завершальні дебати

Поліщук А.В., вихователь-методист

ВІДКРИТІ ПОКАЗИ

ЗМІСТ

ТЕРМІН

ВІДПОВІДАЛЬНИЙ

ПРИМІТКА

1

Розвивальне середовище всіх вікових груп, огляд до нового навчального року

Протягом вересня

Вихователі всіх вікових груп

2

Перегляд навчально-виховних заходів у педагогів, що атестуються

Протягом року

Поліщук А.В., вихователь-методист

3

Перегляд відкритих занять

Протягом року

Вихователі всіх вікових груп

4

Перегляд тематичних свят та розваг

Протягом року

Вихователі всіх вікових груп

5

Взаємо відвідування прогулянок, режимних моментів

Протягом року

Вихователі всіх вікових груп

6

Панорама перегляду освітньої роботи з дошкільниками в рамках проекту «Я навчився» (підсумкові заняття)

Протягом року

Поліщук А.В., вихователь-методист

7

Панорама перегляду освітньої роботи з дошкільниками в рамках національно-патріотичного виховання

Протягом року

Поліщук А.В., вихователь-методист

8

Календарно-обрядові свята в Концепції національно-патріотичного виховання дошкільників.

Листопад

Поліщук А.В., вихователь-методист, Кисельова Н.О., музкерівник

9

Інтегровані заняття з еколого-валеологічного виховання

Квітень

Вихователі всіх вікових груп

10

Інтегровані заняття з національно-патріотичного виховання

Листопад

Вихователі всіх вікових груп

11

Організація рухової діяльності

Протягом року

Поліщук А.В., вихователь-методист,

12

Спільна діяльність вихователя і дітей з фізичного розвитку

Протягом року

Вихователі всіх вікових груп

13

Самостійна діяльність дітей

Протягом року

Вихователі всіх вікових груп

14

Панорама перегляду освітньої роботи з дошкільниками в рамках творчих проектів «Я навчився» (інтегровані підсумкові заняття)

Протягом року

Вихователі всіх вікових груп

КОНСУЛЬТАЦІЇ ДЛЯ ПЕДАГОГІВ

НАЗВА ЗАХОДУ

ТЕРМІН

ВІДПОВІДАЛЬНИЙ

ПРИМІТКА

1

Гра як спосіб соціалізації дошкільника

Серпень

Поліщук А.В., вихователь-методист,

2

Особливості роботи в групі дітей раннього віку

Вересень

Поліщук А.В., вихователь-методист,

3

«Дозвольте увійти...» (Допомога дитині соціалізуватися в доросло-дитячому співтоваристві)

Жовтень

Поліщук А.В., вихователь-методист,

4

Ранок радісних зустрічей

Листопад

Поліщук А.В., вихователь-методист,

5

Технологія складання інтелектуальних карт: плануємо освітній процес

Грудень

Поліщук А.В., вихователь-методист,

6

STREAM - освіта дошкільнят: виховуємо культуру інженерного мислення

Січень

Поліщук А.В., вихователь-методист,

7

Методичні аспекти організації роботи з безпеки життєдіяльності

Лютий

Поліщук А.В., вихователь-методист,

8

Дитячий садок і Нова українська школа: як прокласти місток

Березень

Поліщук А.В., вихователь-методист,

9

Поради щодо ефективної організації літнього оздоровлення

Квітень

Поліщук А.В., вихователь-методист,

10

Освіта для сталого розвитку дошкільників, або Як організувати роботу з дітьми

Травень

Поліщук А.В., вихователь-методист,

Індивідуальні

12

З питань планування навчально - виховної роботи з дітьми за новими вимогами та за новою програмою «Впевнений старт» середня та старша групи

Протягом року

Поліщук А.В., вихователь-методист,

13

З питань самопідготовки до планування навчального процесу

Протягом року

Поліщук А.В., вихователь-методист,

14

З питань самоосвіти

Протягом року

Поліщук А.В., вихователь-методист,

15

З питань підготовки до педагогічних рад

Протягом року

Поліщук А.В., вихователь-методист,

16

З питань підготовки колективних переглядів

Протягом року

Поліщук А.В., вихователь-методист,

17

З питань проведення занять та режимних моментів

Протягом року

Поліщук А.В., вихователь-методист,

УДОСКОНАЛЕННЯ ПЕДАГОГІЧНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ

САМООСВІТА ПЕДАГОГІВ «ХТО СТОЇТЬ НА МІСЦІ, ТОЙ ВІДСТАЄ»

ЗМІСТ РОБОТИ

ТЕРМІН

ВІДПОВІДАЛЬНИЙ

ПРИМІТКА

Колективний перегляд педагогічного процесу

1

З метою спрямування діяльності педагогічного колективу на виконання законодавчо-нормативних та інструктивно - методичних документів у галузі освіти, підвищення науково -методичного рівня та професійної майстерності педагогів дотримуватися виконання: продовжувати опрацьовувати Державний стандарт дошкільної освіти, який реалізується програмами та навчально - методичним забезпеченням ;

Самоосвіта

Поліщук А.В. , вихователь-методист

- Програма навчання і виховання дітей від 2до 7 років «Дитина», 2015

- Освітня програма «Впевнений старт» для дітей старшого дошкільного віку,2017

-- Освітня програма «Впевнений старт» для дітей середнього дошкільного віку,2018

2

Обговорення новинок методичної літератури та матеріалів періодичних видань.

Самоосвіта

Вихователі всіх вікових груп

3

Брати участь у проведенні міських МО: керівників, вихователів. музкерівнків

Самоосвіта

Вихователі всіх вікових груп

4

Здійснення самоосвіти педагогів за визначеним напрямком освітньої діяльності

Самоосвіта

Вихователі всіх вікових груп

5

Систематично проводити «педагогічні години», спрямовані на визначення системи педагогічних впливів, що забезпечують підвищення якості освітнього процесу

Щосереди

Поліщук А.В. , вихователь-методист

6

Проведення хвилинок презентацій творчих знахідок педагогів

1 раз на місяць

Вихователі всіх вікових груп

7

Проведення організаційних нарад із метою ознайомлення з нормативно-правовими документамт, державними стандартами у системі дошкільної освіти

1 раз на місяць

Йолкіна Н.О., завідувач

ПЕДАГОГІЧНІ РАДИ

з/п

Зміст та форми роботи

Термін

проведення

Відповідальні

Примітка

1

Дошкільна освіта: реальні кроки для особистісного становлення і творчої самореалізації кожної дитини

Вересень 2020

Йолкіна Н.О., завідувач,

Поліщук А.В., вихователь-методист

1.1.

Про виконання рішень попередньої педради;

Йолкіна Н.О., завідувач

Доповідь

1.2.

Аналіз освітньо - виховної роботи в ЗДО за 2019/2020н.р.

Поліщук А.В., вихователь-методист

Аналіз

1.3.

Підведення підсумків роботи літньо - оздоровчого періоду

Ахмедова Я.В., старша медсестра

Доповідь

1.4.

Затвердження річного плану ЗДО

Йолкіна Н.О., завідувач

Круглий стіл

1.5.

Затвердження :

- програм та посібників для використання в навчально -виховному процесі;

- форми планування освітньо - виховної роботи.

Поліщук А.В., вихователь-методист

Круглий стіл

1.6

Підсумок готовності груп до нового навчального року

Йолкіна Н.О., завідувач,

Поліщук А.В., вихователь-методист

Аналіз

1.7

Створення сприятливих умов для формування життєвої компетентності дитини в умовах сучасного соціуму

Йолкіна Н.О., завідувач

Виступ

1.8

Забезпечення наступності змісту дошкільної та початкової освіти, відповідність Базового компонента дошкільної освіти віковим особливостям дітей старшого дошкільного віку та вимогам концептуальних засад реформування Нової української школи

Поліщук А.В., вихователь-методист

Обговорення

1.9

Рішення педагогічної ради

Йолкіна Н.О., завідувач

2.

Національно-патріотичне виховання дошкільників в умовах сучасності.

Листопад 2020

Йолкіна Н.О., завідувач,

Поліщук А.В., вихователь-методист

2.1.

Про виконання рішень попередньої педради

Йолкіна Н.О., завідувач

Доповідь

2.2.

Національно-патріотичне виховання дошкільників, його завдання, принципи, методи і форми роботи.

Поліщук А.В., вихователь-методист

Інформація

Рекомендації

2.3.

Ознайомлення дітей з традиціями та побутом українського народу.

Вихователі всіх вікових груп

Обмін досвідом

2.4.

Стан навчально-виховної роботи з національно-патріотичного виховання дітей дошкільного віку (довідка за результатами тематичної перевірки)

Поліщук А.В., вихователь-методист

Довідка

3.

Забезпечення достатнього рівня компетенції дошкільників для безпечного перебування в соціумі «Соціальний розвиток дітей дошкільного віку»

Січень 2021

Йолкіна Н.О., завідувач,

Поліщук А.В., вихователь-методист

3.1.

Про виконання рішень попередньої педради;

Йолкіна Н.О., завідувач

Інформація

3.2.

Базовий компонент дошкільної освіти про відповідні знання, вміння й навички безпечної поведінки в освітній лінії «Особистість дитини» «Виконання завдань Базового компонента дошкільної освіти та чинних програм»

Доповідь

3.3.

Сучасні підходи до організації роботи з формування навичок безпечної поведінки у дошкільників. Довідка Педагогічний квест «Шляхи соціального розвитку дошкільників»

Поліщук А.В., вихователь-методист

Ділова гра

3.4.

Інноваційні підходи до організації роботи з питань безпеки життєдіяльності з батьківською громадою закладу Обговорення результатів роботи ініціативної групи «Соціальний розвиток дітей: формуємо компетентність батьків» (пам'ятки-поради, консультації для батьків, батьківські збори)

Поліщук А.В., вихователь-методист

Мозковий штурм

3.5

Створення умов для формування навичок безпечної поведінки у дітей (за результатами тематичного вивчення) Результати моніторингу «Соціальна компетентність»

Поліщук А.В., вихователь-методист

Довідка

3.6

Презентація тематичних папок з безпеки життєдіяльності дітей:

  • Дитина та люди, які її оточують
  • Обережна поведінка на природі
  • Стихійні лиха
  • Пізнай себе сам
  • Усе про пожежу
  • Отруйні гриби та рослини
  • Контакт з тваринами
  • Профілактика дорожньо-транспортного травматизму
  • Сам удома
  • Підсумок огляду-конкурсу «Сюжетно-рольова гра» Довідка «Наступність, як дієва ланка між ДНЗ та ЗОШ

Вихователі всіх вікових груп

Презентація

3.7

Рішення педагогічної ради

Йолкіна Н.О., завідувач

4.

Формування життєвої компетентності дошкільників. Про підсумки роботи ЗДО в 2020/2021н.р.

Травень 2021

Йолкіна Н.О., завідувач,

Поліщук А.В., вихователь-методист

4.1

Про виконання рішень попередньої педради;

Йолкіна Н.О., завідувач

Доповідь

4.2

Звіт про підсумки освітньо- виховної та методичної роботи за 2019/2020н.р

Поліщук А.В., вихователь-методист

Доповідь

4.3

Аналіз стану роботи з

питань комплексного вивчення навчально-виховного процесу у старшій групі (аналітична довідка тематичного вивчення);

Поліщук А.В., вихователь-методист

Аналітична довідка тематичного вивчення

4.4

Звіт роботи творчої групи

Обговорення та затвердження плану роботи ЗДО на літній оздоровчий період 2021 року

Поліщук А.В., вихователь-методист

Звіт

КУРСОВА ПЕРЕПІДГОТОВКА ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ

Зміст роботи

Термін

Відповідальні

Відмітки

1

З метою підвищення теоретичного рівня та фахової підготовки педагогів направити на курси підвищення кваліфікації при Дон. обл. ІППО:

Згідно плану відділу освіти

Йолкіна Н.О., завідувач

2

Забезпечити завданнями педагогів, які будуть підвищувати кваліфікацію в 2020-2021 н. р.

Протягом року

Йолкіна Н.О., завідувач

3

Створити умови щодо виконання після курсових завдань педагогами дошкільного закладу.

Протягом року

Йолкіна Н.О., завідувач

КУРСИ 2021

Назва курсів

Форма

Вид

2.1.4

Йолкіна Н.О. (завідувач)

«Партнерська взаємодія в системі менеджменту ЗДО»

Інституційна

30 годин

Тематичні, очні

2.1.3

Поліщук А.В.

(вихователь-методист)

«Методичний супровід оновлення освітнього процесу в дошкільному закладі в контексті НУШ»

Дуальна

30 годин

Тематичні,

очно-дистанційні

2.2.2

Дідковська Г.І.(вихователь)

«Сучасні підходи до національно-патріотичного виховання дітей»

Інституційна

30 годин

Тематичні, очні

2.2.3

Чорна Г.С.,

Поліщук А.В. (вихователь)

«Сучасні орієнтири дошкільної освіти в контексті НУШ»

Інституційна, 30 годин

Тематичні, очні

ТРЕНІНГИ 2021

Назва курсів

Форма

Вид

6.1

Поліщук А.В., Чорна Г.С.

( вихователі)

«Впевнений старт: стартує середній дошкільний вік»

Інституційна, 8 годин

Очні

СПЕЦКУСИ 2021

Назва курсів

Форма

Вид

6.5

Йолкіна Н.О., Поліщук А.В.

(вихователь-методист)

«Формування знань з ОП та ОБЖД як складова професійної компетентності вихователів ЗДО»

Інституційна,

6 годин

Очні

АТЕСТАЦІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ

Зміст та форми роботи

Термін

Відповідальні

Примітка

1

Опрацювати з працівниками ЗДО

«Типове положення про атестацію педагогічних працівників України»

Вересень-Жовтень

Йолкіна Н.О., завідувач

2

Створити атестаційну комісію.

Жовтень

Йолкіна Н.О., завідувач

3

Видати наказ по ЗДО про підготовку та проведення атестації.

Жовтень

Йолкіна Н.О., завідувач

4

Провести засідання атестаційної комісії.

Жовтень

Йолкіна Н.О., завідувач

5

Визначити якості роботи педагогічних працівників.

Листопад

Йолкіна Н.О., завідувач

6

Видати наказ по ЗДО за результатами атестації та ознайомити з ним педагогічний колектив.

Грудень

Йолкіна Н.О., завідувач

7

Оформити довідки про хід атестації педагогічних працівників ЗДО в поточному році та звіту про атестацію до відділу освіти.

Квітень

Йолкіна Н.О., завідувач

КОНСУЛЬТАЦІЇ ДЛЯ ВИХОВАТЕЛІВ ЩО АТЕСТУЮТЬСЯ

Зміст роботи

Термін проведення

Форма узагальнення

Відповідальний

1

Ранкове коло - заряд позитиву на весь день (Д/в №11, 2018,с.28)

Вересень

Інформація

Поліщук А.В., вихователь-методист

2

Бізіборд - розвивальна дошка для дітей (Д/в №5, 2018, с24)

Жовтень

Інформація

Поліщук А.В., вихователь-методист

3

Нежива природа. Пошуково-дослідницька діяльність дітей дошкільного віку (ДНЗ,№1 2018, с2)

Листопад

Інформація

Поліщук А.В., вихователь-методист

4

Розширюємо межі освітнього простору. Туристична гра - гекешинг (ДНЗ, №3,2019,с.3)

Грудень

Інформація

Поліщук А.В., вихователь-методист

5

Проектна діяльність із дітьми старшого дошкільного віку (В/м,№10,2013,с11)

Лютий

Інформація

Поліщук А.В., вихователь-методист

6

Основні методи розвитку у дошкільників ціннісного ставлення до рідного міста

Березень

Інформація

Поліщук А.В., вихователь-методист

Розділ ІV

ВИВЧЕННЯ СТАНУ ОРГАНІЗАЦІЇ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ

КОНТРОЛЬ ЗА СТАНОМ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ

Зміст роботи

Термін проведення

Форма проведення

Відповідальний

1

Комплексний контроль:

  • Готовність ЗДО до нового навчального року

Серпень

Спостереження

Йолкіна Н.О., завідувач, Поліщук А.В., методист

2

Тематичний контроль:

  • Планування педагогами організації життєдіяльності дітей з особливими освітніми проблемами;
  • Стан мовленнєвої компетентності, як складової у підготовці до успішного навчання в школі дітей 5-ти річного віку

Жовтень

Квітень

Вивчення документації

Аналіз

Поліщук А.В., методист

3

Оперативний контроль:

  • Дотримання вимог щодо ведення документації вихователів.
  • Дієвість національних куточків.
  • Стан освітнього процесу в групах, педагоги яких атестуються

Жовтень

Листопад

Лютий

Вивчення документації

Перегляд, аналіз

Поліщук А.В., методист

4

Підсумковий контроль:

  • Стан підготовки до літнього оздоровчого періоду

Травень

Аналіз

Йолкіна Н.О., завідувач, Поліщук А.В., методист

ОПЕРАТИВНИЙ КОНТРОЛЬ З ПИТАНЬ ОХОРОНИ ПРАЦІ

Зміст роботи

Термін проведення

Форма узагальнення

Відповідальний

1

Стан проведення технічного огляду:

- будівлі та службових приміщень дошкільного закладу.

- обладнання медичного кабінету, харчоблоку, пральні

Постійно

Інформація до наради

Йолкіна Н.О., завідувач, Поліщук А.В., методист

2

Дотримання техніки безпеки та правил охорони праці педагогам під час освітнього процесу

Постійно

Інформація до наради

Йолкіна Н.О., завідувач, Поліщук А.В., методист

3

Дотримання техніки безпеки та правил охорони праці технічними працівниками під час освітнього процесу

Постійно

Інформація до наради

Йолкіна Н.О., завідувач, Поліщук А.В., методист

ОПЕРАТИВНИЙ КОНТРОЛЬ З ПИТАНЬ БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ

Зміст роботи

Термін проведення

Форма узагальнення

Відповідальний

1

Стан виконання інструкції з охорони життя і здоров'я дітей

Жовтень

Березень

Червень

Інформація до наради

Йолкіна Н.О., завідувач, Поліщук А.В., методист

2

Робота педагогів з попередження дитячого травматизму. Організація та проведення осіннього тижня безпеки

Листопад

Вивчення планування

Йолкіна Н.О., завідувач, Поліщук А.В., методист

3

Системність планування роботи з дітьми з питань:

-пожежної безпеки;

-ознайомлення з правилами дорожнього руху;

-ознайомлення з правилами безпечної поведінки вдома, на вулиці, на природі

Квітень

Інформація до наради

Йолкіна Н.О., завідувач, Поліщук А.В., методист

ОПЕРАТИВНИЙ КОНТРОЛЬ З ПИТАНЬ МЕДИЧНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ ТА ОРГАНІЗАЦІЇ ХАРЧУВАННЯ

Зміст роботи

Термін проведення

Форма узагальнення

Відповідальний

1

Стан харчування, виконання норм, наявність необхідного асортименту продуктів, наявність сертифікатів, зняття залишків, культура і естетика харчування

Щомісячно

Інформація до наради

Йолкіна Н.О., завідувач, Ахмедова Я.В., ст/медсестра

2

Дотримання працівниками санітарно-гігієнічних вимог якості організації харчування дітей

Постійно

Інформація до наради

Йолкіна Н.О., завідувач, Ахмедова Я.В., ст/медсестра

3

Дотримання температурного режиму під час зберігання продуктів харчування і продовольчої сировини

Постійно

Інформація до наради

Йолкіна Н.О., завідувач, Ахмедова Я.В., ст/медсестра

МЕДИКО-ПРОФІЛАКТИЧНІ ЗАХОДИ

Фізкультурно-оздоровча робота

ЗМІСТ РОБОТИ

Термін

Відповідальний

Відмітка

1.

Забезпечити дотримання санітарної норми активної рухової діяльності дітей протягом дня.

Протягом року

Поліщук А.В., вихователь-методист

2.

Фізичний розвиток: проводити з дітьми

2 заняття - у приміщенні;

3 заняття - на свіжому повітрі.

Протягом року

Поліщук А.В., вихователь-методист

3.

Проводити повний обсяг форм фізичного виховання:

- ранкова гімнастика та гігієнічна гімнастика після сну;

- фіз.хвилинки в процесі організованої діяльності, фізкультпаузи, фізичний розвиток на прогулянці, пішохідні переходи;

- фізичний розвиток в процесі організованої діяльності, застосування елементів коригуючої гімнастики;

- спортивні свята, розваги, змагання.

Протягом року

Поліщук А.В., вихователь-методист

ЗАГАРТУВАННЯ

1.

Створити дітям умови перебування в ДНЗ відповідно до гігієнічних вимог.

Протягом року

Вихователі

2.

Здійснювати повний комплекс оздоровчо-загартовуючих заходів.

Протягом року

Вихователі

3.

Проводити загартування повітрям:

- протягові провітрювання відповідно до графіків провітрювання;

- перебування на свіжому повітрі.

Протягом року

Вихователі

4.

Загартування водою:

- миття рук, вмивання (метод холодової дії на організм дитини)

- полоскання горла солоною водою

Щоденно

Вихователі

5.

Проводити ходіння босоніж по теплій підлозі в групі при проведенні ранкової та корегуючої гімнастики, фізичного розвитку, по масажних килимках, каміннях, ребристих дошках.

Протягом року

Вихователі

6.

Виховання культурно-гігієнічних навичок.

Протягом року

Вихователі

Медична робота

ЗМІСТ РОБОТИ

Термін проведення

Відповідальний

1.

Систематичне ведення обов'язкової медичної документації

Постійно

Ст. медсестра

Ахмедова Я.В.

2.

Участь у батьківських зборах (проведення консультацій)

Протягом року

Ст. медсестра Ахмедова Я.В.

3.

Проведення поглиблених оглядів дітей та антропометричних вимірювань дітей.

1 раз на квартал

Ст. медсестра Ахмедова Я.В.

4.

Ведення нагляду за виконанням санітарно-гігієнічних вимог приготування їжі та кулінарною обробкою продуктів.

Щоденно

Ст. медсестра Ахмедова Я.В.

5.

Участь у складанні перспективного та щоденного меню

Щоденно

Ст. медсестра Ахмедова Я.В.

6.

Контроль за закладкою продуктів до котла.

Щоденно

Ст. медсестра Ахмедова Я.В.

7.

Контроль за зберіганням та строками реалізації продуктів.

Постійно

Ст. медсестра Ахмедова Я.В.

8.

Контроль за забезпеченістю аптеки необхідними ліками

Постійно

Ст. медсестра Ахмедова Я.В.

9.

Організація проведення поглибленого огляду дітей лікарями спеціалістами

1 раз на рік

Ст. медсестра Ахмедова Я.В.

10.

Організація проведення профілактичних оглядів по групах лікарем

1 раз на місяць

Ст. медсестра Ахмедова Я.В.

11.

Контроль за санітарно-гігієнічним та дезінфікуючим режимом.

Постійно

Ст. медсестра Ахмедова Я.В.

Розділ ІV

ВИВЧЕННЯ СТАНУ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ДІТЕЙ

Тема

Види контро-

лю

Форма фіксування

Група

Відповідадьні

Термін

1

Підготовка до навчального року. Оснащення розвивального середовища.

Оперативний

нарада при завідувачу

(інформ. до відома)

Всі

Йолкіна Н.О., завідувач,

Поліщук А.В., вихователь-методист

Вересень

2

Знання вихователів завдань програм «Дитина», «Впевнений старт» для своєї вікової групи.

нарада при завідувачу

(інформ. до відома)

Всі

Йолкіна Н.О., завідувач,

Поліщук А.В., вихователь-методист

Вересень

3

Планування організації життєдіяльності дітей.

до педгодини

(інформ. до відома)

Всі

Поліщук А.В., вихователь-методист

Протягом року

4

Організація санітарно- просвітницької роботи.

нарада при завдувачу

(інформ. до відома)

Всі

Йолкіна Н.О., завідувач,

Поліщук А.В., вихователь-методист

ст./медсетра

Протягом року

5

Організація роботи з охорони життя та здоров'я дітей.

до педгодини

(інформ. до відома)

Всі

Йолкіна Н.О., завідувач,

Поліщук А.В., вихователь-методист

Раз на квартал

6

Процес адаптації в групі раннього віку та молодшій групі.

Вибірковий

до педгодини

(довідка)

«Бджілка»,

«Ромашка»

Поліщук А.В., вихователь-методист

.

Вересень, Жовтень

7

Робота з екологічного виховання.

до педради

(довідка)

Всі

Поліщук А.В., вихователь-методист

Листопад

8

Методика проведення занять з фізкультури.

Тема- тич-ний

до педради (довідка)

Всі

Поліщук А.В., вихователь-методист

Лютий

9

Обстеження рівня звуковимови дітей.

Порівняльний

особисті картки

Середня, старша

Кабанець Т.С., вчитель-логопед

Вересень, Березень

10

Сюжетно-рольова гра, рівень сформованості ігрових дій у дітей.

до педгодини

(інформ. до відома)

Середня, старша

Поліщук А.В., вихователь-методист

Грудень

11

Сформованість шкільної зрілості випускників.

до педради

(довідка)

Старші

Йолкіна Н.О., завідувач,

Поліщук А.В., вихователь-методист

Травень

12

Ведення зошитів самоосвіти педагогами.

нарада при завідувачу

(інформ. до відома)

Поліщук А.В., вихователь-методист

Протягом року

Вивчення стану організації життєдіяльності дітей

з/п

Напрям контролю та його зміст

Форма

контролю

Форма підведення підсумків

Узагальнення

матеріалу підсумків

Термін

Відповідальні

Примітка,

групи

1.

З метою надання допомоги, запобігання помилок здійснювати контроль за:

1.1

Змістом та якістю перспективного, календарного планування, станом ведення ділової документації.

поперед-

жувальне

вивчення

до відома

інформація до наради при керівникові

Систематично

Поліщук А.В., вихователь-методист

Всі вікові групи

1.2

Готовністю груп до нового навчального року.

поперед -жувальне вивчення

до відома

інформація до пед.. годин

Систематично

Поліщук А.В., вихователь-методист

Всі вікові групи

1.3

Підготовкою та організацією роботи в ЗДО з безпеки життєдіяльності дітей дошкільного віку.

поперед-жувальне вивчення

нарада при керівникові

інформація до педгодин

до 03.09.2020р.

Йолкіна Н.О., завідувач,

Поліщук А.В., вихователь-методист,

Ахмедова Я.В., ст/медсестра

Всі вікові групи

2.

З метою збереження та зміцнення здоров'я кожного вихованця здійснювати контроль за:

2.1

Створенням умов для виконання освітнього процесу відповідно програм «Дитина»

попереджувальний

до відома

інформація до наради при керівникові

24.09.2020р.

Йолкіна Н.О., завідувач,

Поліщук А.В., вихователь-методист

Всі вікові групи

2.2

Дотриманням режиму дня для кожного вікового періоду з урахуванням стану здоров'я дітей.

попереджувальний

до відома

інформація до батьківських зборів

Раз на квартал

Йолкіна Н.О., завідувач,

Ахмедова Я.В., ст/медсестра

Всі вікові групи

2.3

Виконанням норм харчування в закладі.

оглядово-опера

тивне вивчення

до відома

інформація до батьківських зборів

Раз на квартал

Йолкіна Н.О., завідувач,

Ахмедова Я.В., ст/медсестра

Всі вікові групи

2.4

Медико-педагогічний контроль за проведенням ранкової гімнастики та занять з фізкультури.

опера

тивний

картки аналізу

нарада при керівникові

Протягом року

Йолкіна Н.О., завідувач,

Поліщук А.В., вихователь-методист

Всі вікові групи

2.5

Дотриманням техніки безпеки під час фізкультурних занять, динамічних часів, спортивних свят та розваг.

епізодич

не

вивчення

до нарад

інформація до наради при керівникові

Щомісяця

Йолкіна Н.О., завідувач,

Поліщук А.В., вихователь-методист

Всі вікові групи

2.6

Організація роботи з питань попередження дорожньо-транспортного, побутового травматизму.

епізодич

не вивчення

до відома

інформація, звіт

Раз на квартал

Йолкіна Н.О., завідувач,

Поліщук А.В., вихователь-методист

Ахмедова Я.В., ст/медсестра

Всі вікові групи

2.7

Ефективність спільної роботи ЗДО, школи та сім'ї у вихованні дітей.

тематичне вивчення

до педради

довідка

ЙолкінаН.О., завідувач,

Поліщук А.В., вихователь-методист

Всі вікові групи

2.8

Вплив патріотичного виховання дітей старшого дошкільного віку

тематичне вивчення

до педради

довідка

Поліщук А.В., вихователь-методист

Старша група

2.9

Форми залучення батьків до освітнього процесу

тематичне вивчення

до педради

довідка

Травень

Поліщук А.В., вихователь-методист

Всі вікові груп

РОЗДІЛ V

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПЕДАГОГІЧНА РОБОТА

Взаємодія дошкільного навчального закладу із загальноосвітньою школою, іншими організаціями

з/п

Зміст роботи

Термін

виконання

Відповідальні

Примітка

1

Забезпечити проведення обліку дітей дошкільного віку та створити банк даних із зазначення форм здобуття дошкільної освіти

Вересень

Йолкіна Н.О., завідувач

2

Удосконалити проведення соціально-педагогічного патронату дітей, які не відвідують ЗДО

Протягом року

Поліщук А.В., вихователь-методист

3

Вивчити освітні потреби дітей, які не відвідують ЗДО через анкетування, бесіди,запити

Вересень

Поліщук А.В., вихователь-методист

4

З метою підвищення якості організації перспективності, наступності та спадкоємності у роботі ДНЗ та школи:

  • Скласти та обговорити спільний план заходів.
  • Провести педраду за участю вчителів початкових класів ЗОШ №6.
  • Вивчити стан освітнього процесу в початкових класах і старшій групі ЗДО.
  • Запросити педагогів школи для зустрічі з батьками.
  • Запросити психолога школи для психолого-педагогічного обстеження дітей.

Протягом року

Йолкіна Н.О., завідувач,

Поліщук А.В., вихователь-методист

5

З метою підвищення рівня мотиваційної готовності старших дошкільників до навчання у школі:

  • Організувати та провести екскурсії до школи.
  • Використовувати в освітній роботі шкільну тематику.
  • Знайомити вихованців з правилами поведінки школярів.
  • Організовувати конкурси дитячих творчих робіт на шкільну тематику: «Я іду до школи!»

Постійно

Поліщук А.В., вихователь-методист,

вихователі старших груп

5

Провести спільні свята та розваги:

  • «Перший дзвоник».
  • « Ой, чи живі чи здорові всі родичі гарбузові».
  • «Новорічний карнавал».
  • «Свято останнього дзвоника».

Протягом року

Вихователі ЗДО, вчителя початкових класів

6

Провести спільні виставки дитячих робіт:

  • « Диво-букет».
  • «До нас завітала Осінь».
  • «Новорічний калейдоскоп».
  • «Листівка Миколаю».
  • «А вже Весна прийшла, Великоднє свято принесла».
  • «Ми - діти планети Земля!».

Протягом року

Вихователі ЗДО, вчителя та учні початкових класів

7

Залучати школярів до організації театралізованих вистав для дошкільнят.

Протягом року

Кисельова Н.А., музичний керівник, вчителя початкових класів

8

Провести тестування серед дітей старшої групи щодо готовності їх до навчання у школі.

Квітень

Поліщук А.В., вихователь-методист, вихователі старших груп

9

Запросити вчителів початкових класів на показ відкритих занять, свят та розваг.

Щоквартально

Вихователі старших груп

10

Залучати школярів в озелененні території ЗДО.

Жовтень, Березень

Учні старших класів, вихователі ЗДО, вчителя ЗОШ №6

11

Провести загальні батьківські збори «Наступність в роботі дошкільного закладу та сім'ї в підготовці дітей до навчання у школі»

26.11.2020р.

завідувач ЗДО Йолкіна Н.О., вихователь-методист

Поліщук А.В., вчитель початкових класів ЗОШ №6

протокол зборів

Взаємодія дошкільного навчального закладу з сім'єю та громадськістю

з/п

Зміст роботи

Термін

виконання

Відповідальні

Примітка

1.

Групові батьківські збори та масові форми роботи з батьками:

1.1.

Узгодити тематику групових батьківських зборів на нараді при керівникові.

до 17.09.2020р.

Йолкіна Н.О., завідувач, вихователі всіх вікових груп

Плани роботи

1.2.

Включити до тематики батьківських зборів питання:

  • «Вікові та індивідуальні особливості дітей дошкільного віку».
  • «Участь батьків у вихованні дитини».
  • «Права дитини та обов' язки батьків».
  • «Взаємодія дошкільного навчального закладу і сім ї у збереженні та зміцненні фізичного і психічного здоров я дошкільників».

до 22.09.2020р.

Поліщук А.В., вихователь-методист, вихователі всіх вікових груп

1.3.

Включити до планів роботи з родинами проведення консультацій-порад для батьків:

  • «Які умови потрібно створити вдома, щоб виявити здібності дитини?»
  • «Виховання патріотичних почуттів у дошкільників».
  • «Поради щодо підготовки дітей до навчання у школі».
  • «У співпраці - результат»

до 22.09.2020р.

Поліщук А.В., ихователь-методист, вихователі всіх вікових груп

Окремий план

та графік проведення

2.

З метою просвітницької роботи з батьками:

2.1.

Через індивідуальні та індивідуально-групові форми роботи ознайомити батьків, або осіб, які їх замінюють, з документами, що регламентують діяльність дошкільного закладу.

Вересень

Йолкіна Н.О., завідувач, Поліщук А.В., вихователь-методист

Бесіди, консультації, інформаційні стенди

2.2

Ознайомити батьків, або осіб, які їх замінюють, з правилами прийому дітей до дошкільного закладу.

Під час прийому дітей

Йолкіна Н.О., завідувач, Поліщук А.В., вихователь-методист

Бесіди,

пам'ятки

3.

З метою пропагування освітньої діяльності закладу:

3.1.

Надавати батькам інформацію про умови перебування дітей в ЗДО; історію, досягнення та традиції закладу через інформаційні стенди з фотоматеріалами, буклети, інтернет-сайт ЗДО.

Щоквартально

Йолкіна Н.О., завідувач, Поліщук А.В., вихователь-методист

Інформаційні та презентаційні стенди

3.2.

Організовувати екскурсії по ЗДО в День відкритих дверей.

Щоквартально

Поліщук А.В., вихователь-методист

Графік

3.3.

Оновити рекламні буклети з інформацією про освітню діяльність.

Протягом року

Поліщук А.В., вихователь-методист, вихователі всіх вікових груп

Буклет

3.4.

Оформити наочні консультативні матеріали для батьків відповідно до річних завдань із основних напрямів роботи закладу.

Протягом року

Йолкіна Н.О., завідувач, Поліщук А.В., вихователь-методист

Інформаційні та презентаційні стенди

3.5.

Організовувати перегляд різних форм роботи з дітьми через проведення Днів відкритих дверей за темами:

  • « Світ, у якому завжди сонячно».
  • «Хай в серці кожної дитини живе любов до України».
  • «Сімейні традиції у вихованні дитини»

21.10.2020р.

14.02.2021р.

21.04.2021р.

Йолкіна Н.О., завідувач, Поліщук А.В., вихователь-методист, вихователі всіх вікових груп

План проведення, журнал відгуків

4.

З метою визначення потреб родин та особливостей виховання дітей у сім ях

4.1.

Шляхом вивчення документів і початкових відомостей про дитину, яка поступила до ЗДО, анкетування, індивідуальних співбесід вивчити та розробити аналіз соціально-педагогічних факторів сімейного виховання дітей (відомості про батьків, їхній вік, освітній рівень, місце роботи, житлові умови, склад сім ї, тип сім ї, проблеми сімейної педагогіки та інш.).

до

12 10.2020р.

Вихователі всіх вікових груп

Узагальнена карта, рекомендації

4.2.

Виявити та поновити банк даних дітей соціально незахищених пільгових і вразливих категорій, спланувати індивідуальні форми роботи з такими родинами.

до 12.10.2020р.

Поліщук А.В., вихователь-методист

Списки,

план

4.3.

Провести діагностичне анкетування батьків з метою виявлення запитів щодо тематики консультацій та проблем сімейної педагогіки.

до 12.10.2020р.

Поліщук А.В., вихователь-методист

Анкети, діагностична карта

5.

З метою підвищення психолого-педагогічної компетентності батьків та ефективності родинного виховання:

5.1.

Загальні батьківські збори:

  • Пріоритетні напрямки роботи дошкільного закладу в новому навчальному році.
  • Психологічний захист дітей в умовах соціальних конфліктів.
  • Про Державний стандарт дошкільної освіти за Базовим компонентом дошкільної освіти.
  • Звіт і вибори батьківського комітету.

26.11.2018р.

Йолкіна Н.О., завідувач,

Поліщук А.В., вихователь-методист,

голова батьківського комітету

Інформація, рекомендації,

звіт

5.2.

Загальні батьківські збори:

  • Про підсумки роботи колективу та аналіз методичної роботи за навчальний рік.
  • Про взаємодію батьків та педагогічного колективу ЗДО у роботі з попередження дитячого травматизму.
  • Про інформаційне забезпечення батьків щодо надання освітніх послуг через сайт дошкільного закладу.
  • Про роботу ЗДО в літній період.

20.05.2021р

Йолкіна Н.О., завідувач,

Ахмедова Я.В., ст/медсестра,

Поліщук А.В., вихователь-методист

Звіт,

інформація, рекомендації

5.3.

Організовувати загальні виставки дитячої та сімейної творчості: «Іграшки із сімейних колекцій».

Лютий

Вихователі старших груп

5.4.

Надавати практичну допомогу батькам з проблем виховання дошкільників через Бібліотеку для батьків, Педагогічні порадники та консультування за запитом.

Протягом

року

Йолкіна Н.О., заідувач, Поліщук А.В., вихователь-методист, Ахмедова Я.В., ст/медсестра

5.5.

Розроблення рекомендацій щодо створення умов для повноцінного розвитку дітей дошкільного віку вдома.

Протягом

року

Вихователі всіх вікових груп

6.

З метою залучення батьків до активної участі в освітньому процесі:

6.1.

Залучати батьків до участі в спортивних святах, Днях здоров я, розвагах, тематичних заходах відповідно до плану роботи ЗДО.

Протягом

року

Поліщук А.В., вихователь-методист, вихователі всіх вікових груп

6.1.

Залучати батьків до оформлення сімейних презентацій: «Мій малюк», «Наш родовід», «Літній відпочинок», «Зимові розваги з батьками».

Вихователі всіх вікових груп

6.2.

Залучати батьків до благоустрою до благоустрою території ЗДО, облаштування ігрових майданчиків, оснащення предметно-ігрового розвивального середовища в групових приміщеннях через різні форми роботи:

  • Оформлення дитячих ігрових майданчиків: «Ландшафтний дизайн нашого майданчика».
  • Участь у конкурсах: «Осінній ярмарок», «Зимовий вернісаж», «Моє маленьке кошеня»,

« Великодній кошик», «Диво-букет».

Протягом року

Йолкіна Н.О., завідувач, Поліщук А.В., вихователь-методист

6.3.

Проводити засідання батьківського комітету ЗДО

Один раз на квартал

Йолкіна Н.О., завідувач, Поліщук А.В., вихователь-методист, голова батьківського комітету

6.4.

Проводити засідання групових батьківських комітетів з метою активізації їхньої роботи.

Щомісяця

Вихователі всіх вікових груп

7.

Звіт завідувача ЗДО

Звіт завідувача про свою діяльність у 2019-2020 навчальному році перед педагогічним колективом та батьківською громадою.

29.05.2021р.

Йолкіна Н.О., завідувач

Звіт

Взаємодія дошкільного навчального закладу з установами,

організаціями, робота в мікрорайоні

1.

Залучати місцеву телекомпанію «Рожевий слон» до відео зйомок масових заходів дошкільного закладу та популяризації досвіду роботи закладу.

Протягом

року

Йолкін Н.О., завідувач

Фоторепортаж

2.

Здійснювати облік дітей дошкільного віку у закріпленому мікрорайоні, виявити дітей соціально-незахищених категорій

Згідно чинного законодавства

Йолкіна Н.О., завідувач, творча група

3.

Здійснювати соціально-педагогічний патронат сімей з дітьми, які не відвідують дошкільні заклади з різних причин.

Протягом

року

Поліщук А.В., вихователь-методист

4.

Організовувати роботу Консультативного центру для батьків або осіб, які їх замінюють, і дітей, які виховуються в умовах сім ї.

Протягом

року

Поліщук А.В., вихователь-методист

5.

Співробітництво з пожежною частиною: виставки творчих робіт, екскурсії дітей до пожежної частини, виступи-консультації працівників пожежної частини перед вихованцями та батьками дошкільного закладу.

Протягом

року

Йолкіна Н.О., завідувач

Організаційно-педагогічна робота

Робота з батьками

п\п

Зміст роботи

Термін

Виконавці

Прим.

Загальні батьківські збори

1

1. Тема. Робота ЗДО згідно з Законом України «Про освіту», «Про дошкільну освіту» та у відповідності з вимогами програми «Дитина» і програми розвитку дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт».

2. Обрання складу батьківського комітету.

Вересень

Йолкіна Н.О., завідувач

2

1. Звіт колективу дошкільного навчального закладу «Про результати роботи усіх підсистем закладу у 2020 - 2021 н. році»

2. Звіт роботи батьківського комітету.

Квітень

Йолкіна Н.О., завідувач

3

Збори для батьків новоприбулих дітей «Перші кроки».

Тема: «Як підготувати дитину до дитячого садка»

Травень

Йолкіна Н.О., завідувач

4

1. Звіт завідувача ЗДО перед громадськістю, батьками.

Червень

Йолкіна Н.О., завідувач

Робота консультативного пункту

Тематика консультацій для батьків

1

Завдання та форми роботи педагогічного колективу на новий навчальний рік.

Вересень

Поліщук А.В., вихователь-методист

2

Еколого-розвивальне середовище закладу дошкільної освіти.

Жовтень

Поліщук А.В., вихователь-методист

3

Маленькі таємниці великої економики.

Листопад

Поліщук А.В., вихователь-методист

4

Дискусійна трибуна «Любов до прироли виховуємо змалку».

Грудень

Поліщук А.В., вихователь-методист

5

Методика загартування в умовах дитсадка.

Січень

Поліщук А.В., вихователь-методист

6

Повернімо дорослих у дитинство або злучення батьків до спільної з дітьми гри.

Лютий

Поліщук А.В., вихователь-методист

7

Музика зміцнює здоров'я.

Березень

Кисельова Н.А., музичний керівник

8

Участь батьків у вихованні дитини.

Квітень

Поліщук А.В., вихователь-методист

9

Формування цілісної картини світу в старших дошкільнят.

Травень

Поліщук А.В., вихователь-методист

Зміст роботи

Термін

Виконавці

Прим.

1

1. Співробітництво сімї та дошкільного закладу в період адаптації дітей.

2. Розвиток здібностей дитини вдома.

Вересень

Квітень

Вихователі

групи «Бджілка»

2

1. Уроки спілкування. Збираємося до дитячого садка.

2.Граємо разом - з іграшками та без них.

Вересень

Квітень

Вихователі

групи «Метелики»

3

1. Ліки від телеманії..

2. П'ять мов любові до дітей.

Вересень

Квітень

Вихователі групи

«Веселка»

4

1. Секрети дитячої самооцінки.

2. Підготовка старших дошкільнят до навчання в школі.

Вересень

Квітень

Вихователі групи

«Ромашка»

5

1. Харчування малят дошкільного віку та його вплив на стан здоров'я дитини.

2. Необразливі образливі слова.

Вереснь

Квітень

Вихователі групи «Дзвоники»

У батьківських куточках

Дата

Зміст роботи

Відповідальні

ВЕРЕСЕНЬ

1. Екологічна консультація для батьків. Осінь.

2. Психолого-педагогічні міні-консультації:

  • Ясельна, молодші групи «Як ми розвиваємо дітей фізично?»
  • Середня група «Яке взуття краще носити дитині?»
  • Старша група «Як навчити дитину спілкуватися з однолітками?»

Поліщук А.В., вихователь-методист,

вихователі всіх вікових груп

ЖОВТЕНЬ

  • Інформація. «Як розвивати мовлення дітей за допомогою художніх творів»

2. Психолого-педагогічні міні-консультації:

  • Ясельна, молодші групи «Якщо у вас агресивна дитина»
  • Середня група «Як привчити дитину прибирати іграшки після завершення гри?»
  • Старша група «Яку роль у вихованні дитини відіграють емоції?»

Поліщук А.В., вихователь-методист,

вихователі всіх вікових груп

ЛИСТОПАД

1. Інформація. «Як навчити дитину переказувати художні твори»

  • Психолого-педагогічні міні-консультації:
  • Ясельна, молодші групи «Як виховати в дитині дбайливість, бережливе ставлення до речей?»
  • Середня група «Який вплив на дитину має психологічна обстановка в родині?»
  • Старша група «Чому важливо навчити дошкільника правильно тримати олівець під час малювання?»

Поліщук А.В., вихователь-методист,

вихователі всіх вікових груп

ГРУДЕНЬ

1. Екологічна консультація для батьків. Зима.

2. Психолого-педагогічні міні-консультації:

  • Ясельна, молодші групи «Як поводитися батькам, якщо дитина часто плаче?»
  • Середня група «Що потрібно знати батькам про те, як слід стежити за зубами дитини та з якого віку її показувати стоматологу?»
  • Старша група «Чи впливає на інтелектуальний рівень дитини розвиток навичок образотворчої діяльності?»

Поліщук А.В., вихователь-методист,

вихователі всіх вікових груп

СІЧЕНЬ

1. Інформація. «Як залучити тата до виховання й спілкування з дітьми?»

2. Психолого-педагогічні міні-консультації:

  • Ясельна, молодші групи «Як поводитися батькам, якщо дитина занадто уразлива?»
  • Середня група «Як впливає на здоров»я дитини низька вологість повітря в опалювальному приміщенні?»
  • Старша група «Чим відрізняються авторитарні батьки та до яких наслідків може привести авт. ори тарний тип виховання?»

Поліщук А.В., вихователь-методист,

вихователі всіх вікових груп

ЛЮТИЙ

1. Інформація. «Ігри для всієї родини».

2. Психолого-педагогічні міні-консультації:

  • Ясельна, молодші групи «Чи завжди батьки мають дотримуватися обіцянок, даних своєму малюку?»
  • Середня група «Як запобігти формуванню зниженої самооцінки малюка?»
  • Старша група «Які зміни відбуваються у психіці старшого дошкільника?»

Поліщук А.В., вихователь-методист,

вихователі всіх вікових груп

БЕРЕЗЕНЬ

1. Екологічна консультація для батьків. Весна.

2. Психолого-педагогічні міні-консультації:

  • Ясельна, молодші групи «Чи корисно дітям молодшого дошкільного віку вживати солодощі?»
  • Середня група «Як поводитися батькам, якщо дитина часто плаче?»
  • Старша група «Що означає кривляння дитини та як усунути в неї цю звичку?»

Поліщук А.В., вихователь-методист,

вихователі всіх вікових груп

КВІТЕНЬ

1. Інформація. «Як прищепити дітям добрі взаємини».

2. Психолого-педагогічні міні-консультації:

  • Ясельна, молодші групи Як навчити малюка прибирати іграшки після завершення гри?»
  • Середня група «Як відрізнити наполегливість дитини від її впертості?»
  • Старша група «Які вимоги батькам доцільно пред2являти до гри дошкільника з іграшками?»

Поліщук А.В., вихователь-методист,

вихователі всіх вікових груп

ТРАВЕНЬ

1. Інформація. «Плакса-вакса».

2. Психолого-педагогічні міні-консультації:

  • Ясельна, молодші групи «Яке взуття краще носити дитині?»
  • Середня група «Чому діти лаються та як боротися з лихослів'ям дошкільника?»
  • Старша група «Як захистити дитину від небезпеки взаємостосунків з незнайомими особами?»

Поліщук А.В., вихователь-методист,

вихователі всіх вікових груп

Розділ VІ

РОБОТА МЕТОДИЧНОГО КАБІНЕТУ

З м і с т р о б о т и

Термін

Відповідальний

Відмітки

1

Вивчення, узагальнення та поширення педагогічного досвіду.

Вересень

Поліщук А.В., вихователь-методист

2

Впроваджувати в практику роботи дошкільного закладу елементи перспективного досвіду, рекомендованого методичним кабінетом відділу освіти.

Протягом року

Поліщук А.В., вихователь-методист

3

Брати активну участь у методичних об'єднаннях, семінарах, виставках, педагогічних ярмарках, конференціях, конкурсах та інших заходах.

Протягом року

Поліщук А.В., вихователь-методист

4

Доповнювати методичний кабінет науковою, методичною, дитячою літературою, наочними посібниками, методичними розробками, конспектами занять.

Протягом року

Поліщук А.В., вихователь-методист

5

Поновити матеріал куточка «Методичний вісник» та матеріал в атестаційному куточку.

Вересень,

протягом року

Поліщук А.В., вихователь-методист

6

Здійснювати контроль і керівництво освітнього процесу відповідно до річного плану.

Протягом року

Поліщук А.В., вихователь-методист

7

Організувати колективну передплату фахових видань.

Вересень

Поліщук А.В., вихователь-методист

8

Оновлювати інформацію на презентаційних стендах.

Жовтень

Поліщук А.В., вихователь-методист

9

Здійснити ревізію методичних матеріалів кабінету. Поповнити кабінет новими методичними виданнями.

Протягом року

Поліщук А.В., вихователь-методист

10

Систематизування матеріалів атестації педагогічних працівників, надати аналітичну довідку в управління освіти.

Протягом року

Поліщук А.В., вихователь-методист

11

Систематизувати матеріали проведених колективних переглядів та заходів під час декади педагогічної майстерності.

Протягом

року

Поліщук А.В., вихователь-методист

12

Систематизувати матеріали засідань педагогічних рад.

Грудень

Поліщук А.В., вихователь-методист

13

Постійно оновлювати інформацію на сайті.

Протягом року

Поліщук А.В., вихователь-методист

14

Підготувати рекомендації на допомогу вихователям:

  • По роботі з освітньою програмою «Впевнений старт» для дітей старшого дошкільного року;
  • по роботі з самоосвіти згідно завдань річного плану;
  • по вивченню та впровадженню ППД та інноваційних педагогічних технологій.

Протягом року

Поліщук А.В., вихователь-методист

15

Анкетування, діагностика педагогів.

Протягом

року

Поліщук А.В., вихователь-методист

16

Організувати проведення тематичних тижнів в ЗДО:

  • Тиждень безпеки дорожнього руху.
  • Тиждень безпеки з охорони праці.
  • Тиждень безпеки з пожежної охорони.
  • Тиждень дошкілля.

Протягом року

Поліщук А.В., вихователь-методист

17

та тематичних днів:

  • День знань.
  • Міжнародний День захисту тварин.
  • Міжнародний День птахів.
  • Міжнародний День здоров'я.
  • День довкілля.
  • Міжнародний День Землі.

1 вересня

4 жовтня

1 квітня

7 квітня

19 квітня

22 квітня

Поліщук А.В., вихователь-методист

18

Підготувати та оформити:

  • Списки педагогічних кадрів.
  • Списки педагогів, які підлягають атестації.
  • Списки педагогів, що потребують курсової підготовки.
  • Аналіз методичної роботи.
  • Аналітичні довідки аналізу та вивчення освітньої роботи.
  • Робота над проектом Річного плану.

Вересень

Поліщук А.В., вихователь-методист

19

Засідання творчої групи. Засідання школи молодого спеціаліста.

Згідно плану

Поліщук А.В., вихователь-методист

21

Підготувати рекомендації педагогам щодо виконання річного плану.

Квітень

.Поліщук А.В., вихователь-методист

23

Систематизувати презентації до теми «Еколого-валеологічне виховання дошкільників»

Січень

Поліщук А.В., вихователь-методист

24

Підготовка до літнього оздоровчого періоду.

Травень

Поліщук А.В., вихователь-методист

25

Організувати виставки дитячої та педагогічної творчості.

Протягом року

Поліщук А.В., вихователь-методист

Розділ VІІ

АДМІНІСТРАТИВНО-ГОСПОДАРЧА РОБОТА

з/п

Зміст роботи

Термін

виконання

Відповідальні

Примітка

Адміністративний контроль

1.

Здійснити комплектування груп у відповідності до віку дітей.

до 01.09.2020р.

Йолкіна Н.О., завідувач

2.

Здійснити комплектування ЗДО педагогічними кадрами та обслуговуючим персоналом.

Вересень

Йолкіна Н.О., завідувач

3.

Перевірити готовність груп до нового навчального року.

Вересень

Йолкіна Н.О., завідувач, Поліщук А.В., вихователь-методист

4.

Контролювати роботу структурних підрозділів.

Систематично

Йолкіна Н.О., завідувач

5.

Контролювати готовність ЗДО до зимового періоду.

Жовтень-Листопад

Йолкіна Н.О.,

завідувач,

завгосп ЗДО

6.

Контролювати роботу завгоспа щодо своєчасного завезення, збереження продуктів харчування, дотримання термінів реалізації, вхідного контролю якості продуктів.

Постійно

Йолкіна Н.О., завідувач, Ахмедова Я.В., ст/медсестра

7.

Контролювати роботу кухарів:

- Закладання продуктів харчування при приготуванні страв;

-Якість приготування страв;

-Технологію приготування страв;

-Норми видачі порцій на групи;

-Дотримання санітарно-гігієнічних вимог під час обробки продуктів харчування;

-Виконання інструкцій з ОП.

Постійно

Йолкіна Н.О., завідувач, Ахмедова Я.В., ст/медсестра

8.

Контролювати роботу завгоспа щодо:

-Своєчасного ремонту меблів та сантехнічного обладнання;

-Виконання режиму економії води, ектроенергії та тепла (згідно з лімітом);

-Своєчасної підготовки системи опалення;

-Здійснення виміру опору ізоляції електрообладнання;

-Своєчасного завезення піску.

Постійно

Йолкіна Н.О., завідувач

9.

Контролювати роботу старшої медичної сестри:

-Ведення бракеражної документації;

-Ведення медичної документації;

-Своєчасне придбання медикаментів та терміни його використання;

-Своєчасне обстеження дітей, дотримання графіка щеплення;

- Аналіз захворюваності

Постійно

Йолкіна Н.О., завідувач

10.

Перевіряти якість прибирання приміщення ЗДО та майданчиків.

Систематично

Йолкіна Н.О., завідувач

11.

Контролювати роботу пральні:

-Наявність та дотримання графіка зміни білизни, якості її прання;

-Збереження обладнання;

-Виконання інструкції з ОП.

Постійно

Йолкіна Н.О., завідувач

12.

Забезпечити своєчасне проходження медичного огляду працівниками закладу.

Протягом

року

Йолкіна Н.О., завідувач Ахмедова Я.В., ст/медсестра

13.

Систематично знайомити з наказами та розпорядженнями управління освіти та СЕС.

Постійно

Йолкіна Н.О., завідувач

Зміцнення матеріальної бази

1

Провести частковий ремонт дошкільного закладу:

  • ремонт в групових кімнатах за потребою;
  • заміна шпалер у коридорах ЗДО;
  • реставрація евакуаційних сходин.

Червень, Липень, Серпень

Завгосп ЗДО

2

Вчасно поповнювати ЗДО миючими засобами, твердим та м`яким інвентарем у відповідності до затвердженого кошторису та за рахунок позабюджетних коштів.

Постійно

Йолкіна Н.О., завідувач,

завгосп ЗДО

Фінансово-господарська діяльність

1

Контролювати своєчасне ведення бухгалтерського обліку та здачу звітів.

Протягом

року

Йолкіна Н.О., завідувач

2

Здійснювати контроль за своєчасним внесенням батьківської плати за утримання дітей в ЗДО.

Постійно

Йолкіна Н.О., задувач

3

Затвердити штатний розпис.

Вересень

Йолкіна Н.О., завідувач

4

Провести тарифікацію педагогічних працівників.

Вересень

Йолкіна Н.О., завідувач

5

Підготувати ЗДО до зимового періоду.

Провести інвентаризацію, списати непридатне майно.

Жовтень-Листопад,

згідно графіка

Йолкіна Н.О., завідувач,

завгосп ЗДО

6

Забезпечити своєчасний вивіз сміття з території закладу.

Протягом

року

Йолкіна Н.О., завідувач,

завгосп ЗДО

7

Систематично проводити огляд групових кімнат, проводити контроль за санітарним станом.

Протягом

року

Йолкіна Н.О., завідувач, Ахмедова Я.В.,
ст/медсестра

Графік медичного обстеження

8

Організувати літні оздоровчі заходи.

Травень-Липень

Йолкіна Н.О., завідувач,

Ахмедова Я.В., ст/медсестра

План заходів

9

Підготувати дошкільний заклад до нового навчального року.

Липень-Вересень

Йолкіна Н.О., завідувач

Виробничі наради:

1

1. Про результати роботи колективу в оздоровчий період.

2. Роль усіх ланок трудового колективу у забезпеченні належних умов для розвитку дітей.

3. Про підсумки підготовки дошкільного закладу до нового навчального року.

Серпень

Йолкіна Н.О., завідувач, Поліщук А.В., вихователь-методист

Графік роботи, правила

2

1.Про результати медичного огляду дітей та використання здоров'язбережувальних технологій в ЗДО.

2. Імідж дошкільного закладу.

Квітень

Йолкіна Н.О., завідувач, Ахмедова Я.В., ст/медсестра

3

Інформація: - « Про готовність до нового навчального року». - «Про дотримання інструкцій з охорони життя та здоров я дітей». - «Проведення інструктажів з питань охорони праці, пожежної та техногенної безпеки».

Йолкіна Н.О., завідувач.,

Поліщук А.В., вихователь-методист

Інформація

4

Виконання умов колективного договору. Виконання правил внутрішнього розпорядку працівниками закладу.

Йолкіна Н.О., завідувач

Нарада при завідувачі

1

Про організацію методичної роботи в 2018-19н.р.

Вересень

Йолкіна Н.О., завідувач

Аналіз

2

Про створення атестаційної комісії та затвердження її складу.

Вересень

Поліщук А.В., вихователь-методист

3

Вивчення стану розвивального середовища.

Жовтень

Поліщук А.В., вихователь-методист

4

Про дотримання працівниками закладу правил охорони праці та пожежної безпеки.

Щомісячно

Йолкіна Н.О., завідувач,

Костенко М.В., завгосп

5

Про проведення атестації педагогічних працівників у 2018-2019 навчальному році.

Жовтень Квітень

Члени

атестаційної

комісії

6

Аналіз харчування дітей у ЗДО

Щомісячно

Ахмедова Я.В., ст/медсестра

7

Дотримання режиму дня,

виконання розпорядження наказів.

Постійно

Працівники закладу

8

Аналіз відвідування дітей по групах.

Щомісяця

Вихователі всіх вікових груп

9

Результати використання енергоносіїв.

Щомісяця

Помічники

вихователів

10

Результативність навчально-виховної роботи.

Щоквартально

Поліщук А.В., вихователь-методист

11

Рівень захворюваності дітей.

Щомісячно

Ахмедова Я.В., ст/медсестра

12

Дотримання санітарно-гігієнічних вимог.

Щомісячно

Ахмедова Я.В., ст/медсестра

13

Обстеження рівнів розумового розвитку дітей, первинний моніторинг дітей старшого дошкільного віку.

Жовтень

Вихователі старших груп

14

Результати оперативного та вибіркового контролю.

Постійно

Вихователі старших груп

15

Про організацію роботи з молодими спеціалістами.

Травень

Поліщук А.В., вихователь-методист

Охорона життя і здоров'я дошкільників

№ п/п

Заходи

Термін виконання

Відповідальні

Примітки

1

Ознайомити учасників освітнього процесу з нормативними документами, в яких висвітлюються питання охорони життя і здоров'я дошкільників.

Протягом

року

Йолкіна Н.О.,

завідувач, Поліщук А.В., вихователь-методист, завгосп ЗДО

2

Систематично здійснювати контроль за дотриманням санітарно- гігієнічних, протипожежних норм і правил, техніки безпеки, вимог безпечної життєдіяльності дітей і працівників.

Постійно

Йолкіна Н.О.,

завідувач,

Поліщук А.В., вихователь-методист, завгосп ЗДО,
Ахмедова Я.В., ст/медсестра

3

Своєчасно проводити інструктажі з персоналом з питань охорони життя та здоров'я дітей, дотримання ТБ і ППБ на робочих місцях.

Згідно графіка

навчань

по ТБ і

ППБ

Йолкіна Н.О., завідувач,

завгосп

Поліщук А.В., вихователь-методист, завгосп ЗДО

4

Провести перевірку на наявність інструкцій по ТБ і ППБ на робочих місцях.

Вересень

Йолкіна Н.О., завідувач,

Поліщук А.В., вихователь-методист, завгосп ЗДО

5

Перевіряти дотримання працівниками правил внутрішнього трудового розпорядку, виконання посадових інструкцій.

Постійно

Йолкіна Н.О.,

завідувач, завгосп ЗДО

6

Розглядати питання щодо попередження дитячого травматизму в ЗДО на педагогічних годинах, виробничих нарадах.

Систематично

Йолкіна Н.О.,

Поліщук А.В., вихователь-методист, завгосп ЗДО,
Ахмедова Я.В., ст/медсестра

7

Проводити практичні навчання працівників з цивільного захисту.

Згідно

плану

Йолкіна Н.О., завідувач,

Поліщук А.В., вихователь-методист, завгосп ЗДО

Підвищити особисту відповідальність співробітників у період проведення масових заходів.

Протягом року

Йолкіна Н.О., завідувач

Поліщук А.В., вихователь-методист, завгосп ЗДО

9

Розглядати питання охорони життя та попередження дитячого травматизму під час проведення загально-садових та групових батьківських зборів.

Протягом року

Йолкіна Н.О., завідувач,

Поліщук А.В., вихователь-методист

10

Проводити інформаційно - роз'яснювальну роботу серед батьків вихованців.

Протягом року

Поліщук А.В., вихователь-методист

11

Записати до планів самоосвіти педагогів питання з охорони життя та попередження дитячого травматизму.

Протягом року

Поліщук А.В., вихователь-методист.

12

Обладнати виставку літератури та дидактичних посібників із питань попередження дитячого травматизму.

Квітень

Поліщук А.В., вихователь-методист, вихователі

Організація роботи з забезпечення безпеки життєдіяльності

з/п

Зміст роботи

Термін

виконання

Відповідальні

1.

Систематично проводити інструктажі з охорони життя та здоров'я дітей з працівниками закладу.

2 рази на рік

Йолкіна Н.О., завідувач

2.

Скласти перспективніі плани з ознайомлення дітей:

- з правилами пожежної безпеки;

- з правилами дорожнього руху;

- з правилами поведінки під час надзвичайних ситуацій.

Щоквартально

Поліщук А.В., вихователь-методист

3.

Впроваджувати в навчально-виховний процес комплексні та інтегровані заняття за наступною тематикою:

- «Причини виникнення пожежі».

- «Правила поведінки в транспорті та поряд з ним».

- «Формування свідомого розуміння залежності стану природи від діяльності людини».

- «Знання про небезпеку від гарячого (кріп, пара - опіки), та холодного (лід, сніг - обмороження) ».

- «Уміння налагоджувати взаємовідносини з однолітками, малюками та підлітками, визначати відповідну формулу поведінки».

- «Уміння реагувати на сигнал: «Увага всім!»

Протягом року

Поліщук А.В., вихователь-методист, вихователі всіх вікових груп

4.

Розробити річний план роботи з батьками з даної теми.

Вересень

Поліщук А.В., вихователь-методист

5.

Зробити стенди для батьків:

  • «Основні правила загартування»;
  • «Попередження пожежі»;
  • «Отруйні гриби, ягоди, рослини»; - «Увага! Діти на дорозі!»

Протягом

року

Вихователі всіх вікових груп

6.

Провести розвагу для дітей старшого дошкільного віку з дорожньої грамоти КВК «Зелений вогник»

Квітень

Поліщук А.В., вихователь-методист, Кисельова Н.А., музичний керівник

7.

Спільні розваги з дітьми на свіжому повітрі з тематики БЖД.

Літній період

Вихователі всіх вікових груп, батьки

8.

Індивідуальні бесіди з батьками:

  • «Попередження пожежі»;
  • «Електроприлади, розетки, вимикачі»;
  • Спілкування дітей з тваринами, співіснування з комахами»;
  • «Спілкування з незнайомцями»;
  • Гігієна слуху, зору. Освітлення. Меблі»;
  • «Як запобігти дитячій жорстокості»;
  • «Одягнемось по погоді»;
  • «Отруйні речовини, запобігання отруєнню дітей».

Вересень,

Листопад,

Січень,

Березень

Вихователі всіх вікових груп

9.

Консультації, лекторії, зустрічі з працівниками пожежного нагляду, ДАІ.

Протягом

року

Поліщук А.В., вихователь-методист

10.

Спільні пішохідні переходи, екскурсії.

Літній період

Вихователі всіх вікових груп, батьки

Консультації для батьків

Зміст роботи

Термін

Відповідаль-ний

Приміт-ка

1.

Розумове виховання і навчання дітей у дитячому закладі і в сім'ї.

Вересень

Вихователі всіх вікових груп

2.

Книга і картинка в житті дитини.

Жовтень

Вихователі всіх вікових груп

3.

Здоров'я дитини та безпека в садку і родині.

Листопад

Ахмедова Я.В., ст/медсестра

4.

Уявні друзі дитини: показник її розвитку чи тривожний сигнал?

Грудень

Поліщук А.В., вихователь-методист

5.

Пошуково-дослідницька робота з дітьми вдома.

Лютий

Козюбенко І.А.,

вихователь

6.

Дозвілля сім'ї. Поради молодим батькам.

Квітень

Кисельова Н.А., музичний керівник

7.

Розвинена мова - успіх до навчання у школі.

Травень

Єфименко І.В., вихователь

8.

Право дитини на щастя. Декларація прав дитини.

Січень

Чорна Г.С., вихователь

9.

Граємо з дитиною всією родиною.

Грудень

Щербак Т.М., вихователь

10.

Нетрадиційні підходи до загартовування дітей вдома.

Березень

Тихонова В.М., вихователь

11.

Відкриваємо таємниці раннього віку.

Листопад

Мостовенко Г.М.,

вихователь

12.

Казка вчить добра і правди (моральне виховання дошкільнят).

Лютий

Латиніна О.О., вихоатель

13.

Садок і родина: виховуємо дітей гуманними.

Квітень

Дідковська Г.І., вихователь

14.

Батькам про попередження дитячого травматизму.

Травень

Поліщук А.В., вихователь-методист

15.

Поведінка батьків - приклад для наслідування.

Червень

Вихователі всіх вікових груп

16.

Особиста безпека дитини.

Липень

Вихователі всіх вікових груп

17.

Дитина та дорога.

Серпень

Вихователі всіх вікових груп

18.

Виховуємо захісників природи.

Вересень

Вихователі всіх вікових груп

19.

Попередження травм дітей від гострих та вибухонебезпечних предметів, ураження електрострумом, отруєння.

Жовтень

Вихователі всіх вікових груп

20

Як подолати внутрішню агресію?

Листопад

Вихователі всіх вікових груп

21

Карантинні заходи під час пандемії.

Вересень

Вихователі всіх вікових груп

22

Інформаційна довідка для роз'яснювальної роботи щодо запобіганню поширенню короновірусу серед батьків.

Жовтень

Вихователі всіх вікових груп

23

Як убезпечити себе та дітей від зараження.

Листопад

Вихователі всіх вікових груп

24

Дистанційне навчання під час пандемії.

Грудень

Вихователі всіх вікових груп

25

Кілька важливих кроків, щоб захистити себе і інших від зараження короновірусною інфекцією.

Січень

Вихователі всіх вікових груп

ДОДАТКИ

Додаток№ 1

Робота творчої групи

Проблема

ФОРМУВАННЯ

ЕКОЛОГО-ВАЛЕОЛОГІЧНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ ДОШКІЛЬНИКІВ.

Мета

Систематизація та упровадження у педагогічний процес дошкільного закладу роботи з еколого-валеологічного спрямування для поліпшення якості освітньої роботи з дітьми.

Склад творчої групи

№ з/п

ПІБ вихователя

Вікова група

Примітка

1.

Поліщук А.В., вихователь-методист

Керівник творчої групи

2.

Щербак Т.М., вихователь

Гр. «Метелики», різновікова

3.

Дідковська Г.І., вихователь

Гр. «Веселка» , ІІ молодша

4.

Козюбенко І.А., вихователь

Гр. «Ромашка», середня

ПЛАН РОБОТИ ТВОРЧОЇ ГРУПИ З ПИТАННЯ:

«ФОРМУВАННЯ

ЕКОЛОГО-ВАЛЕОЛОГІЧНОЇ

КОМПЕТЕНТНОСТІ ДОШКІЛЬНИКІВ»

Мета: Систематизувати роботу з еколого-валеологічного спрямування з метою упровадження у педагогічний процес дошкільного закладу для поліпшення якості освітньої роботи з дітьми.

Очікуваний результат: зразок перспективного планування на рік, добірка творів художньої літератури, картотека літературних джерел.

План роботи на 2020 - 2021 навчальний рік

Зміст роботи

Форма роботи

Термін

Відповідальні

ЗАСІДАННЯ №1 Підготовчий етап

1.Обговорення підготовки та впровадження в освітній процес системи роботи з еколого-валеологічного спрямування.

2.Обговорення проблеми, окреслення труднощів її реалізації та обмірковування шляхів розв'язання проблеми.

3. Вивчення літератури, публікацій, досвідів роботи ДНЗ з даної проблеми, опублікованих на сайтах.

Журнал «Палітра педагога» , 2012, №2, авторська програма «У світі здоров'я» Марини Шелестун;

Журнал «БВДС» січень №1-2, 2014;

Дитячий садок. Валеологія в казках /І Майданюк.- К. Редакція газет з дошкільної та початкової освіти, 2014.- 120с.- (Бібліотека «Шкільного світу»);

Л.Лохвицька, Т.Андрющенко Дошкільникам про основи здоров»я: Навчально-методичний посібник. - 2-ге вид.,оновл.- Тернопіль: Мандрівець, 2008.- 192с.

4. Обговорення структури перспективного плану на рік.

5. Складання картотеки літературних джерел.

6. Висловлювання членами творчої групи міркувань щодо форм представлення рель татів роботи над проблемою.

Обговорення

Обговорення

Підготовка списку літератури, що рекомендується для планування навчально-виховної роботи

Практична робота

Практична робота

Діалог

Вересень

Вихователь-методист

Члени творчої групи

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ: Напрацювання проекту перспективного плану на рік для молодшої, середньої та старшої груп.

ЗАСІДАННЯ №2. Основний етап

1. Аналіз перспективного та календарного планів освітньої роботи з дітьми, оцінювання стану проведення роботи еколого-валеологічного спрямування.

2. Розробка перспективного планування роботи еколого-валеологічного спрямування на рік для молодшої, середньої та старшої груп.

3. Добірка художніх творів еколого-валеологічного спрямування для роботи з дітьми. Складання картотеки літературних джерел.

4. Презентація зразків перспективного та календарного планів та художніх творів.

5. Організація консультативних днів на базі методичного кабінету для надання допомого вихователям у роботі над проблемою.

6. Виставка педагогічної літератури з проблеми.

7. Апробація напрацьованого досвіду.

Практична робота

Практична робота

Практична робота

Презентація

Виставка літератури

Апробація

Жовтень Березень

Члени творчої групи

ДОМАШНЕ ЗАВДАННЯ: вивчення та аналіз роботи за розробленим планом.

ЗАСІДАННЯ №3. Узагальнюючий етап.

1. Аналізування діяльності творчої групи протягом навчального року.

2. Аналізування кожним членом творчої групи свого внеску у роботу над проблемою

3. Аналіз ефективності проведеної роботи еколого-валеологічного спрямування за розробленим плануванням.

4. Аналіз рівня знань дітей освітньої лінії «Особистість дитини» БК дошкільної освіти .

Узагальнення роботи творчої групи.

Вивчення та аналіз роботи

Вивчення та аналіз рівня знань дітей

квітень

Члени творчої групи

Додаток № 2

Затверджено:

Завідувач ЗДО №3 «Сонечко»

__________ Н.О. Йолкіна

План проведення масових заходів, дійств музично-естетичного циклу на 2020-2021н. р.

Місяць

Тематика

Форма проведення

Вікові групи

Термін проведення

ВЕРЕСЕНЬ

«Подорослішали всі ми на рік.....»

Літературно-музична композиція

Середня та старша групи

04.09.20

«Пригоди в осінньому лісі»

Спортивна розвага

Молодша група

17.09.20

ЖОВТЕНЬ

«Хмаринки - цікавинки»

Осіння розвага

Молодша група

16.10.20

« Фестиваль городніх красунь»

Театралізована розвага

Середня

група

19.10.20

«Веселий ярмарок»

Осінній ярмарок

Старші групи

24.10 20

ЛИСТОПАД

«І багата і чудова наша

українська мова ».

Дивинки з бабусиної скриньки

Всі вікові групи

9.11.20

ГРУДЕНЬ

«Ой, хто, хто, Миколая любить!»

Музично-літературна композиція

Старша та середня групи

19.12.20

«Новорічний карнавал»

«Пустощі Снігової баба»

Новорічне свято

Молодша та середня групи

25.12.20

«Казковий сон у зимовому лісі»

Новорічне свято

Старша група

30.12.20

СІЧЕНЬ

«Щедрий вечір тобі, пане господарю!»

Музична розвага

Всі вікові

групи

15.01.21

ЛЮТИЙ

«Перший теплий промінець сповістив: Зимі кінець!»

Музично-фізкультурна розвага

Молодша та середня

групи

15.02.21

«День іменинника»

Розважальний вечір музики та пісень

Старші групи

22. 02.21

БЕРЕЗЕНЬ

«Свято морозива»

Музично-фізкультурне свято

Молодша та середня

групи

15.03.21

«Екологічний експрес»

Квест

для дітей

Старші групи

29.03.21

КВІТЕНЬ

«Циркова вистава - для малят забава»

Музична

розвага

Молодша та середня

групи

18.04.21

«Бенефіс Мухи-цокотухи»

Музично-фізкультурна розвага

Старші

групи

25.04.21

ТРАВЕНЬ

«Мамо, ти найрідніша у світі!»

Свято матері

Молодша та середня

групи

22.05.21

«У нашому садочку сміх - це випускний вітає всіх»

Випускний

бал

Старші групи

29.05.21

ЧЕРВЕНЬ

«Літо-літечко прийшло і тепло нам принесло»

Музично.-спортивне свято

Всі вікові

групи

05. 06.21

«Літо - весела пора»

Фізкультурна розвага

Всі вікові групи

15.06.21

ЛИПЕНЬ

«Свято ігор, хороводів серед рідної природи»

Дозвілля за мотивами українського фольклору

Всі вікові

групи

05.07.21

«Іванку, принеси нам забавку»

Фізкультурна розвага

Старші групи

23.07.21

СЕРПЕНЬ

«Бджілка-трудівниця»

Спасівська

забава

Всі вікові

групи

19.08.21

«Козацькому роду нема переводу»

Музично-фізкультурна розвага

Всі вікові групи

23.08.21

«Я люблю тебе, Україно!»

Свято

Старші групи

28.08.21

ЗМІСТ

РОЗДІЛ І

Аналіз роботи закладу дошкільної освіти № 3 «Сонечко» за 2019 - 2020

навчальний рік...............................................................................1

РОЗДІЛ ІІ

Завдання на новий 2020 - 2021 навчальний рік.................................... 10

РОЗДІЛ ІІІ

Методична робота з кадрами ............................................................11

3.1. Підвищення педагогічної майстерності..........................................12

3.2. Удосконалення професійної творчості...........................................15

3.3. Самоосвітня діяльність педагогів.................................................16

3.4. Педагогічні ради.......................................................................18

3.5. Курсова перепідготовка та атестація педагогічних працівників............20

3.6. Атестація педагогічних працівників..............................................20

РОЗДІЛ IV

Вивчення стану організації життєдіяльності дітей..................................21

РОЗДІЛ V

Організаційно - педагогічна робота ...................................................23

5.1. Взаємодія дошкільного навчального закладу із загальноосвітньою школою, іншими організаціями.........................................................23

5.2. Взаємодія дошкільного навчального закладу з сім'єю та громадськістю..............................................................................25

5.3. Взаємодія дошкільного навчального закладу з установами, організаціями, робота в мікрорайоні......................................................................29

РОЗДІЛ VI

Робота методичного кабінету...........................................................30

РОЗДІЛ VІI

Адміністративно - господарська діяльність .......................................33

7.1. Адміністративний контроль........................................................33

7.2. Зміцнення матеріальної бази.......................................................35

7.3. Фінансово-господарча діяльність.................................................35

7.4. Виробничі наради.....................................................................36

7.5. Нарада при завідувачі...............................................................36

ДОДАТКИ

Охорона життя та здоров'я дітей ......................................................37

Організація роботи з забезпечення безпеки життєдіяльності....................38

Консультації для батьків..................................................................40

Список педагогів ЗДО № 3 на 2020- 2021 н.р.......................................41

Перспективний план-графік проходження КПП та атестації.....................42

План проведення свят та розваг, театральних дійств................................43

План проведення спортивно-масових та фізкультурно-оздоровчих заходів .44

Гурткова робота ...........................................................................45

Банк даних видавничої діяльності......................................................

Лист узгодження...........................................................................

Заклад дошкільної освіти №3
Всі права захищені 2021
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати